portal osiedli, dzielnic i miast

Gdynia Oksywie - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Oksywie - sprawy dzielnicowe » Forum » Sławni ludzie z Oksywia.
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Sławni ludzie z Oksywia.

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
kapija 
   

VIP


Dołączył: Sob Maj 27, 2006 19:48
Posty: 7459
Skąd: Babie Doły

PostWysłany: Pon Lis 19, 2007 10:01    Temat postu: Re: Sławni ludzie z Oksywia.

W odpowiedzi dla - morze -: Zygmunt Miszewski

Cytat:
Zygmunt Miszewski, doktor nauk technicznych związany z Akademią Marynarki Wojennej


Stowarzyszenie Ziemia Pucka:
Cytat:
Oddział w Mostach – prezes Zygmunt Miszewski
jaobserwator
Forumowicz


Dołączył: Wto Paź 03, 2006 10:44
Posty: 112
Skąd: Universe

PostWysłany: Czw Lut 07, 2008 14:06    Temat postu: z prasy

Z prasy:
(Dziennik Bałtycki)
Cytat:

Sprawca wypadku w Gdyni namierzony


Kierowca poloneza, który potrącił środowego wieczora 32-letniego pieszego na skrzyżowaniu ul. Płk. Dąbka i ul. Zielonej i uciekł z miejsca przestępstwa, został namierzony i zatrzymany przez gdyńskich policjantów.

Sprawcę udało się namierzyć dzięki anonimowemu świadkowi wypadku, który zapamiętał część numeru rejestracyjnego poloneza.

Kilka godzin po zdarzeniu funkcjonariusze wytypowali potencjalnych sprawców. Pod jednym z adresów właściciel pojazdu zaprzeczył, jakoby potrącił pieszego. Oględziny poloneza wykazały co innego.

Ucieczka z miejsca wypadku zagrożona jest 4,5-letnim więzieniem.

morze 
   

VIP


Wiek: 114
Dołączył: Czw Maj 18, 2006 11:04
Posty: 5533
Skąd: Polska

PostWysłany: Wto Lut 26, 2008 12:32    Temat postu: Marta Chrzan...

MARTA CHRZAN

Przyznam, iż nie wiedziałem nawet, że Marta Chrzan jest także Oksywianką.
Spójrzcie na "Jej" stronę:

http://ikony.prv.pl/


Oto kilka linków na Ikony pani M. Chrzan:

MICHAŁ ARCHANIOŁ:

CHRYSTUS PANTOKRATOR:


Resztę zobaczcie sami w galerii Ikon pani M. Chrzan.

A to Jej autorskie Curriculum Vitae:

Cytat:

Marta Chrzan ur. 06.01.1972 Słupsku

W 1992 ukończyła z wyróżnieniem PLSP w Gdyni Orłowie

W latach 1992-1998 studiowała rzeźbę na ASP w Gdańsku,
dyplom broniła w pracowni prof. St. Radwańskiego

W międzyczasie pobierała nauki w prawosławnym Studium Ikonograficznym
w Bielsku Podlaskim

W grudniu 2005 Marta Chrzan została laureatką nagrody im. Św.Brata Alberta

Wystawy:

1995 - "Tapeta I" - Towarzystwo Przyjaciół Sztuki - Gdynia

1997 - "Eksmisja -Tapeta II" - Teatr Muzyczny w Gdyni

1999 - "Emanacja Ikony" - Kościół Garnizonowy w Gdyni

1999 - "Pascha Pana"- grupa Kerygma. Prezbiterium - kościół Św. Trójcy Gdańsk

1999 - "Młoda Rzeźba Gdańska'99" - Gdańska Galeria Rzeźby ZAR Gdańsk

1999 - "Anioły" - wystawa poplenerowa - Jarmark Św. Dominika Gdańsk

2000 - "Estote Sancti" - grupa Kerygma, Kościół Szkolny Tczew

2001 - "Wnętrze" - Galeria Mariacka Gdańsk

2002 - "Duch Tchnie Kędy Chce" - Galeria Mariacka Gdańsk

2003 - Muzeum Archidiecezjalne - Kraków

2003 - "Demode" Grupa Gdańska - Druskienniki - Litwa

2004/2005 - wykonanie ikony Matki Bożej Kazańskiej dla Ojca Świętego Jana Pawła II

2005 - Galeria Ermitaż - Łazienki królewskie Warszawa zobacz zdjęcia

2005/2006 - Muzeum Archidiecezjalne Kielce

2007 - Kościół Franciszkanów Gdynia

Realizacje w kościołach, kaplicach i prywatnych zbiorach w kraju i za granicą


Z gazetki: "Ze Wzgórza", nr 149 wklejam fotografię tej Artystki:
http://www.gdynia.franciszkanie.pl/pismozw/149.pdf



M Chrzan- z gazetki.jpg

M Chrzan- z gazetki.jpg


morze 
   

VIP


Wiek: 114
Dołączył: Czw Maj 18, 2006 11:04
Posty: 5533
Skąd: Polska

PostWysłany: Pią Lut 29, 2008 21:11    Temat postu: J.S. prezesem...

Wklejam Wam zeskanowaną fotografię z dzisiejszego "Dziennika Bałtyckiego" (s. 4).
Pierwsza osoba z brzegu, to doskonale znany oksywskim forumowiczom J.S.
To miło, że ten "Oksywianin z wyboru" stał się tak znaną postacią w Trójmieście...



J.S.jpg
 Opis:
J.S. w dzisiejszym "Dzienniku Bałtyckim"

J.S.jpg





Z Dziennika Bałtyckiego.jpg

Z Dziennika Bałtyckiego.jpg


morze 
   

VIP


Wiek: 114
Dołączył: Czw Maj 18, 2006 11:04
Posty: 5533
Skąd: Polska

PostWysłany: Nie Kwi 06, 2008 6:02    Temat postu: Mariusz Szymański

http://gdynia.naszemiasto.pl/wydarzenia/837585.html?ses_nm=77e1aad61874f0eb205d75041af20c54






Podwodna pasja fryzjera. Zbudował miniaturową łódź podwodną i pływa nią po Bałtyku

Cytat:


Najmniejsza stocznia świata mieści się w garażu domu przy ulicy Afrykańskiej w Gdyni. Od ulicy Afrykańskiej do morza jest może z 400 metrów. Tyle samo do Portu Marynarki Wojennej, gdzie cumują okręty podwodne, noszące nazwy drapieżnych ptaków - Orzeł, Sęp. Sokół, Bielik.


Z garażu przy Afrykańskiej w morze wychodzi jeszcze jeden drapieżny ptak z rodziny jastrzębiowatych - Błotniak. Zanurza się na 15 metrów, może osiągnąć prędkość pięciu węzłów. Błotniak to miniaturowa łódź podwodna, wybudowana przez 35-letniego Mariusza Szymańskiego. Żonatego, ojca dwóch synów. Z wykształcenia fryzjera.

Mariusz jest człowiekiem zdeterminowanym. Jako dziecko postanowił zostać marynarzem i pływać na okrętach podwodnych.
- Nie ma nic doskonalszego, niż łódź podwodna - mówi i oczy mu się śmieją.
Oksywie to "marynarska" dzielnica Gdyni. Domy, zamieszkałe przez wojskowych. Port Marynarki Wojennej, Akademia Marynarki Wojennej. Widoczna z brzegu "Formoza", sztuczna wyspa z torpedownią, zbudowaną podczas wojny przez Niemców. Mniej lub bardziej dostępne bunkry. Chłopiec dorastający na Oksywiu, który ma na dodatek tatę - fryzjera, strzygącego poborowych, zawodowych marynarzy i oficerów nasiąka jak gąbka marzeniami o pływaniu.
- Jako dzieciak chodziłem z ojcem do jednostki wojskowej, on strzygł, a ja obserwowałem treningi płetwonurków - opowiada. - Przy basenie po raz pierwszy Go zobaczyłem.
Wyglądał jak kadłub niewielkiego samolotu. Wtedy jeszcze Mariusz nie wiedział, że dotyka Wielkiej Tajemnicy Wojskowej. W drugiej połowie lat 70. wojskowi konstruktorzy z Gdyni - równolegle z sojusznikami z ZSRR i NRD - pracowali nad tajnym projektem o kryptonimie "Błotniak" , którego celem miała być budowa miniaturowego okrętu podwodnego typu mokrego (płetwonurek kieruje łodzią w kabinie całkowicie zalanej wodą) do zadań dywersyjnych - podkładania ładunków wybuchowych pod kadłuby jednostek pływających, niszczenia portowych instalacji podwodnych, stawiania zapór minowych. Powstało pięć prototypów. Jeden stał nad basenem. Nikt nie zwracał uwagi na Mariusza, który oglądał łódź, odsuwał szybę kabiny, siadał za sterami. Bo cóż z tajnego projektu może pojąć kilkulatek?
Potem Marynarka Wojenna zarzuciła prace nad prototypem, który nie zyskał uznania przełożonych. Drogi Błotniaka i Mariusza rozeszły się. Wyglądało, że na stałe.

Trzeba wybrać lekki zawód

Mariusz ma 14 lat. Jest wysportowany, ćwiczy kick-boxing. Biega w dresie po lasach, bierze udział w Noga puchnie. - To od złamania - tłumaczy lekarz i zaleca okłady.
Potem puchnie druga noga. - Pewnie obciążyłeś ją za mocno - pociesza lekarz.
Przed wyjazdem do Warszawy na zawody Mariusz musi przejść badania. Wyniki analizy moczu wywołują osłupienie specjalistów. Powtórka badań - wyniki są jeszcze gorsze. Okazuje się, że nerki nastolatka przestają pracować. Dr Zdrojewski, nefrolog z gdańskiej Akademii Medycznej stawia diagnozę - kłębkowe zapalenie nerek. Mariusz trafia do szpitala.
- To był totalny cios - wspomina. - Leżałem z dorosłymi. Jeden pan, po kilku zapaściach, opowiadał straszne historie, jak budził się w worku dla denatów. Lekarze tłumaczyli mamie, że to choroba na całe życie. Koniec ze sportem, koniec z marzeniami o służbie w wojsku. Poradzono, bym wybrał lekki zawód.
Rodzina postanowiła - Mariusz zostanie fryzjerem. Tak, jak ojciec. A w przyszłości przejmie po nim zakład.
Nefrolodzy postanowili leczyć chłopca sterydami. Szybko zareagował na leki.

Od Modliszki po alfa romeo

W pustkę powstałą po utracie marzeń weszła muzyka. Mariusz wraz z kolegami założył kapelę rockową. Nazwali ją Vulpequa - po łacinie Modliszka.
- Uczyłem się w Technikum Fryzjerskim i grałem - wspomina. - To był fajny czas. Jeździliśmy po klubach, dawaliśmy koncerty. Okazało się, że mój organizm wyjątkowo dobrze zareagował na sterydy. Coraz rzadziej jeździłem na badania, a moje wyniki były coraz lepsze. Mogłem poświęcić się muzyce.
Wysłali do Katarzyny Kanclerz, znanej z odkrywania młodych talentów, kasetę z nagranymi utworami. Z 68 kaset, które przyszły od grup z całej Polski wybrała nagraną przez gdyński zespół. Szansą dla nich miał wyć występ na wspólnym koncercie z grupą Hey. Zagrali jako support.
I co?
- I nic - wzrusza ramionami Mariusz. - Nie spodobał się pani Kanclerz nasz wokalista. Powiedziałem wówczas - to koniec. Trzeba zająć się czymś innym.
Drobną, ładną, czarnowłosą Bogusię znał już od dawna. Założył rodzinę. Na świat przyszedł dwunastoletni obecnie Max. Praca i dom to było jednak zbyt mało, jak na Mariusza. Fryzjer z Gdyni w wolnych chwilach zabrał się za... samochody.
- Zacząłem odrestaurowywać stare pojazdy - pokazuje z dumą kolorowe zdjęcia aut. - Proszę, to alfa romeo z 1968 roku, to ford mustang, to garbus, a to mercedes. Łącznie miałem 36 samochodów.

Głębiej, szybciej, dalej

Przed siedmioma laty i to przestało mu wystarczać.
- Wie pani, ja strzygę przeważnie wojskowych, w tym także płetwonurków - mówi. - Przy strzyżeniu sobie rozmawialiśmy, opowiadali mi o swojej pasji. I tak mnie wzięło, że postanowiłem też zacząć nurkować. Pojechałem na kurs do szkoły nurkowania nad jeziorem Charzykowy na Kaszubach.
Początkowo nic żonie nie mówił. Mama zorientowała się, gdy przyniósł do zakładu butlę. Chwyciła się za głowę. Znów wrócił strach przed nawrotem choroby. Bo Mariusz nie jeździ nurkować do Egiptu. On schodzi w głąb Bałtyku. Najchętniej zimą, gdy temperatura wody spada do kilku stopni. Wtedy najlepiej widać wraki, można nurkować wokół "Formozy". Albo płynie trzy kilometry do Mechelinek i z powrotem. Razem sześć.
- Nie marznie pan? - patrzę z powątpiewaniem na niezbyt gruby skafander piankowy.
- Już nie - uśmiecha się szeroko gdyński fryzjer. - Mój przyjaciel z Akademii Marynarki Wojennej, Przemek Chrabąszcz skonstruował specjalnie dla mnie podgrzewaną kamizelkę pod kombinezon. To taki polar ze specjalnymi wężykami w środku, z podłączonym dwunastowatowym akumulatorkiem. Działa. I jest ciepło.
Przyjaciel z AMW zabrał go pewnego dnia do akademii. Tam Mariusz znów Go zobaczył. A raczej to, co z Niego zostało. Pusty kadłub zarzuconego prototypu miniaturowej łodzi podwodnej. I wtedy zrozumiał, że to będzie jego cel.
- We wszystkim, także w nurkowaniu najważniejsza jest rywalizacja - odpowiada Mariusz. - Albo wchodzisz najgłębiej, albo wyciągasz z wody największe skarby. Albo budujesz coś. Na przykład miniaturowy okręt podwodny.

Garaż, piąta rano

Choć czasy Wielkiej Tajemnicy Wojskowej już dawno minęły, Mariusz nie miał szans na odnalezienie kompletnego projektu Błotniaka. Po długich staraniach z AMW otrzymał... trzy kartki papieru z ogólnikowymi informacjami. Do tego ze złomowiska odzyskał zaledwie szczątki łodzi. Silnik był w proszku.
Trzeba było szukać pomocy u tych, którzy tworzyli Błotniaka. Rozpuścił wici wśród przyjaciół płetwonurków.
Młodszy chorąży MW, Paweł Stoltmann z Zakładu Technologii Nurkowań AMW poznał Mariusza przed niespełna trzema laty. - Próbował znaleźć ludzi, którzy cokolwiek pamiętają, dokumenty. W coś takiego mogą wejść tylko zakręceni ludzie. Postanowiłem mu pomóc.
- Pewnego dnia usłyszałem o Mariuszu i jego pasji - dodaje Bartłomiej Jakus z Zakładu Niezatapialności i Ochrony Przeciwpożarowej AMW. - Byłem jednym z wielu konstruktorów pracujących przy tym projekcie, moim dziełem było wyposażenie pojazdu. Miałem swoje pięć minut - wsiadłem do niego na chwilę podczas prób.
Zdobywał kolejne telefony, adresy mailowe. Pytał o szczegóły, dotyczące prób sprzed kilkudziesięciu lat. "Saga", który służył na "Formozie" w latach 1979-1981 pisał o problemach z zanurzaniem (Błotniak przy "prędkości zerowej" leciał niebezpiecznie dziobem do dna). Wspominał także słowa dowódcy, który o płetwonurkach uczestniczących w potencjalnych akcjach bojowych na Błotniaku mówił "grupa jednorazowego użytku". Czyżby miało to oznaczać, że państwa Układu Warszawskiego przewidywały w czasie wojny użycie podwodnych łodzi z kamikadze?
Krok po kroku poznawał szczegóły techniczne. Dowiedział się, że Błotniak mógł być transportowany na pokładzie dużego okrętu podwodnego lub zrzucany ze śmigłowca z wysokości 5 metrów do wody. Do napędu zastosowano pierwszy w kraju silnik birotacyjny (używany obecnie w torpedach elektrycznych). W ostatnich egzemplarzach z 1983 roku znalazł się m.in. autopilot, elektryczna kotwica, specjalny system sterowania (tzw. sterowanie nadążne) i i hydrolokator.
Do garażu przy ul. Afrykańskiej schodzili się kolejni pomocnicy - konstruktorzy Grzegorz Topyła, Maciej Wojciechowski, Krzysztof Kwaśnik, Marian Pleszewski, Krzysztof Opaliński, Sebastian Draga... Od Sławomira Bursiewicza Mariusz dostał wykupioną przed laty z Agencji Mienia Wojskowego formę kadłuba Błotniaka.
Do pokrycia kadłuba zdobył specjalną czarną farbę, używaną w ZSRR do malowania łodzi podwodnych.
- Codziennie o godzinie piątej rano zaczynałem w garażu malowanie - wspomina. - Akurat było lato, a farba ta nie znosiła wysokich temperatur. Robiły się grudki.
Pierwszy raz zszedł na Błotniaku pod wodę latem ubiegłego roku, na jeziorze w Bieszkowicach.

To jakby ogień

Siedzimy w domu przy ul. Afrykańskiej. Bogusia szybko podaje kawę, spieszy się do pracy. Półtoraroczny Jaś zostanie pod opieką taty, który idzie do zakłady na godzinę 14. Niedługo ze szkoły wróci Maks. Ot, normalne życie. Tylko ta stocznia na dole, w garażu...
- Mam wspaniałą żonę - mówi Mariusz, spoglądając na Bogusię.
- Jakoś wytrzymuję - rzuca z uśmiechem drobna brunetka. - Pilnuj Jasia.
Jaś sięga po papiery i opasłą książkę, leżącą na stole. To "Broń torpedowa", autorstwa rektora Akademii Marynarki Wojennej, profesora Antoniego Komorowskiego z dedykacją "Fryzjerowi z Oksywia". Mariusz delikatnie odbiera książkę Jasiowi i ruszamy do korytarza i i kuchni. A tam na ścianach dyplomy i wyróżnienia - Złota Płetwa magazynu "Nurkowanie" za 2008 rok, wyróżnienie dla najciekawszego pojazdu na Międzynarodowym Zlocie Pojazdów Militarnych w Darłowie w 2007 r., dyplom z Akademii Marynarki Wojennej za zasługi przy popularyzowaniu technik nurkowania i odbudowę projektu Błotniaka, podziękowanie za wykład wygłoszony na IX konferencji Polskiego Towarzystwa Medycyny Morskiej i Hiperbarycznej.
- Miałem mówić tylko kilkanaście minut, ale przedłużyło się do godziny - mówi fryzjer z Oksywia. - Pokazałem, jak pływa Błotniak.
Błotniakiem po Bałtyku pływa na razie tylko Mariusz, jednak za każdym razem jest asekurowany przez kolegów płetwonurków z założonej przed dwoma laty przez Krzysztofa Kwaśnika i Szymańskiego Grupy Akwanautów Militarnych "Błotniak". Mówią o sobie, że chcą ocalić od zapomnienia mało znaną historię polskiej Marynarki Wojennej. - Niewielu wie, że pierwszy załogowy bojowy pojazd podwodny wynalazł Polak, Stefan Drzewiecki - mówi Mariusz. - Na Błotniaku się nie skończy. W garażu stoi metalowy kadłub torpedy. Na ścianie wisi projekt. Zbudujemy włoską torpedę załogową.
W garażu Mariusz wsiada do Błotniaka z Jasiem na rękach. Mały jest zachwycony. A jego ojciec mówi ni to do syna, ni to do siebie, co czuje schodząc w miniaturowym okręcie pod wodę: - Wiesz Jaśku, to jakby ogień. Pojawiają się dziesiątki, setki bąbelków, otaczają cię. Tego się nie da opisać. Płyniesz.

Dorota Abramowicz - POLSKA Dziennik Bałtycki

twardziel 
   

Bywalec


Wiek: 68
Dołączył: Wto Lip 31, 2007 1:49
Posty: 44
Skąd: oksywia

PostWysłany: Wto Kwi 08, 2008 5:00    Temat postu: Re: Sławni ludzie z Oksywia.

fascynujacy artykul
kapsel96 
   

VIP


Dołączył: Pon Sty 28, 2008 23:02
Posty: 1573
Skąd: oksywie

PostWysłany: Pią Kwi 11, 2008 19:33    Temat postu: Re: Sławni ludzie z Oksywia.

takie cudo stoi w muzeum marynarki wojennej


błotniak.jpg

błotniak.jpg


morze 
   

VIP


Wiek: 114
Dołączył: Czw Maj 18, 2006 11:04
Posty: 5533
Skąd: Polska

PostWysłany: Nie Maj 18, 2008 6:39    Temat postu: TBS na Oksywiu

Ogrodnik obok TBS:

[img][/img]
morze 
   

VIP


Wiek: 114
Dołączył: Czw Maj 18, 2006 11:04
Posty: 5533
Skąd: Polska

PostWysłany: Pią Paź 31, 2008 19:41    Temat postu: Patelnia i czajnik...

Z dzisiejszej "Gazety Świętojańskiej":

Cytat:


Policjanci z Oksywia zatrzymali trzech mężczyzn, który włamali się do altanki działkowej na Oksywiu. Ich łupem padła aluminiowa patelnia i czajnik. Teraz grozi im kara 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj kryminalni z Oksywia uzyskali informację, że grupa młodych mężczyzn włamuje się do altanki na terenie ogródków działkowych przy ul. Dickmana. Policjanci zaczęli przeszukiwać okoliczne tereny. W pobliżu ogródków działkowych zauważyli trzech młodych mężczyzn, którzy na widok radiowozu zaczęli uciekać. Funkcjonariusze zatrzymali ich w jednej z piwnic, gdzie usiłowali ukryć się przed pościgiem.

19-letni Michał S., 18-letni Andrzej G. i ich 16-letni kolega zostali zatrzymani. Przyznali się do tego włamania , wyjaśniając że chcieli sprzedać złom i kupić sobie papierosy. Młodzi mężczyźni byli już wcześniej znani policjantom z Oksywia.

Za kradzież z włamaniem 19-letniemu Michałowi S. i 18-letniemu Andrzejowi G. grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. 16-latek będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym.

jaobserwator
Forumowicz


Dołączył: Wto Paź 03, 2006 10:44
Posty: 112
Skąd: Universe

PostWysłany: Czw Lis 06, 2008 14:43    Temat postu: Polonez...

Cytat:




48-latek "polonezem" na podwójnym gazie.


Wczoraj niechlubną statystykę pijanych kierowców zasilił 48-latek, miał przeszło 3 promile.

Wczoraj po godzinie 16:00 dyżurny komisariatu na Oksywiu otrzymał informację, że ul. Belwederską jedzie samochód m-ki polonez a kierujący jest prawdopodobnie pijany. Skierowany w to miejsce patrol policjantów z komisariatu Oksywie zauważył na wysokości ul Belwederskiej opisany przez dyżurnego pojazd.

Podczas kontroli okazało się, że 48-letni kierowca nie posiada żadnych dokumentów a policjant wyczuwał od niego woń alkoholu. Na fotelu pasażera siedział właściciel pojazdu, który również był pod wpływem alkoholu.

Po przeprowadzonym badaniu na zawartość alkoholu w organizmie okazało się, że kierowca jest nietrzeźwy - ma przeszło 3 promile. Pasażer a zarazem właściciel samochodu miał prawie 2 promile. Zatrzymany kierowca 48-letni mieszkaniec Gdyni noc spędził w policyjnym areszcie, a samochód odholowano na policyjny parking.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do dwóch lat więzienia.


Data publikacji: 2008-11-04, Rzecznik prasowy KMP

http://www.gdynia.policja.gov.pl/serwisgdyb.php?nr=952


jaobserwator
Forumowicz


Dołączył: Wto Paź 03, 2006 10:44
Posty: 112
Skąd: Universe

PostWysłany: Śro Sty 14, 2009 11:20    Temat postu: ciągle to samo..

Cytat:


http://www.gdynia.policja.gov.pl/index.php?strona=newsa&id=1022


Wczoraj niechlubną statystykę pijanych kierowców zasilił 42-latek, miał prawie 2 promile.

Wczoraj po godzinie 19:00 dyżurny komisariatu na Oksywiu otrzymał informację, że przed jednym ze sklepów przy ul. Płk. Dąbka w czerwonym samochodzie kierowca spożywa alkohol.
Skierowani w to miejsce oksywscy policjanci zauważyli na ul. Marynarskiej opisanego przez dyżurnego peugeota, którego zatrzymali do kontroli.

Podczas przeprowadzanej kontroli okazało się, że 42-letni kierowca nie posiada żadnych dokumentów a policjanci wyczuwali od niego woń alkoholu.
Badania wykazały, że miał prawie 2 promile.

42-letni mieszkaniec Gdyni noc spędził w policyjnym areszcie, a jego samochód odholowano na policyjny parking.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do dwóch lat więzienia.

Opublikowane przez: Rzecznik prasowy KMP

jaobserwator
Forumowicz


Dołączył: Wto Paź 03, 2006 10:44
Posty: 112
Skąd: Universe

PostWysłany: Pon Sty 26, 2009 16:41    Temat postu: golfiści...

Cytat:


http://www.gdynia.policja.gov.pl/index.php?strona=newsa&id=1033

Wczoraj gdyński sąd w trybie przyśpieszonym skazał dwóch mężczyzn za kradzież z włamaniem do altanek ogrodowych znajdujących się przy ul. Płk. Dąbka. 25-letni Jacek J. najbliższe 1,5 roku spędzi za kratkami a jego wspólnik, 35-letni Daniel L. został skazany na 2 lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5 lat.

W czwartkowy wieczór zostali zatrzymani dwaj mężczyźni, którzy włamali się do dwóch altanek działkowych i ukradli zestaw kii golfowych, kosiarkę i podkaszarkę. Zostali oni zauważeni w godzinach wieczornych przy jednej ze szkół na gdyńskim Oksywiu przez jednego z mieszkańców, któremu widok mężczyzn dźwigających kije golfowe i sprzęt ogrodowy wydał się dziwny. Postanowił on powiadomić policję.
Policjanci skierowani w ten rejon, zauważyli mężczyzn, którzy na widok funkcjonariuszy zaczęli uciekać, ale ciężar skradzionego mienia skutecznie im to utrudnił. Kije golfowe i sprzęt ogrodowy trafił do właścicieli.

Opublikowane przez: Rzecznik prasowy KMP

jaobserwator
Forumowicz


Dołączył: Wto Paź 03, 2006 10:44
Posty: 112
Skąd: Universe

PostWysłany: Pon Lut 09, 2009 18:53    Temat postu: GRZEGORZ MILOCH

Z "Gazety Świętojańskiej":

Cytat:

Gdyńska Rada Miasta zadecydowała (na sesji 28 stycznia br.) o przyznaniu Medali im. Eugeniusza Kwiatkowskiego „ZA WYBITNE ZASŁUGI DLA GDYNI" trzem osobom:
księdzu Grzegorzowi Milochowi, profesorowi Krzysztofowi Skórze oraz Józefowi Poltrokowi.
(...) Oto sylwetki tegorocznych laureatów Medalu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego:

Ksiądz Grzegorz Miloch - dyrektor Gdyńskiego Hospicjum im. Św. Wawrzyńca - urodził się 2.03.1960 r. w Wielu na Pomorzu.
Od 1990 r. w Gdyni, w parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Od 1.07.2008 r. jest wikariuszem parafii św. Michała Archanioła w Gdyni.
Po przybyciu do Gdyni zajął się pracą z osobami nieuleczalnie i terminalnie chorymi w gdyńskim hospicjum. Zainicjował i prowadził pracę przekształcenia funkcjonującego w Gdyni od 1987 r. hospicjum domowego w Stowarzyszenie Hospicjum św. Wawrzyńca. Od 1991 roku pełni funkcję dyrektora tej placówki.
Zabiegał także o utworzenie w Gdyni hospicjum stacjonarnego. Jego działania w tym kierunku zostały uwieńczone sukcesem, gdy w 2000 r. Miasto Gdynia otworzyło nowoczesny budynek hospicjum stacjonarnego przy ul. Dickmana. Obecnie Stowarzyszenie Hospicjum św. Wawrzyńca pod kierownictwem ks. Grzegorza Milocha spełnia niezwykle ważną i doniosłą rolę wobec osób terminalnie chorych, cierpiących i ich rodzin. Obejmuje również opieką osoby osierocone po stracie bliskich.

morze 
   

VIP


Wiek: 114
Dołączył: Czw Maj 18, 2006 11:04
Posty: 5533
Skąd: Polska

PostWysłany: Nie Mar 07, 2010 17:38    Temat postu: M.S.

Fajny tekst i ciekawy film.
Zobaczcie i posłuchajcie sami:

http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Fryzjer-ktory-lodz-podwodna-skonstruowal-n37360.html
morze 
   

VIP


Wiek: 114
Dołączył: Czw Maj 18, 2006 11:04
Posty: 5533
Skąd: Polska

PostWysłany: Pon Kwi 12, 2010 7:06    Temat postu: Ks. G. Miloch

Na pewno czytaliście w piątkowym "Dzienniku Bałtyckim" (s. 28) artykuł o Oksywiu i ks. G. Milochu.
Dla tych, którzy nie czytali, wklejam drobny fragment aby Was zachęcić do lektury tego tekstu.



Piątkowy artykuł.jpg

Piątkowy artykuł.jpg


Odpowiedz do tematu Strona 3 z 4 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama