portal osiedli, dzielnic i miast

Gdynia Oksywie - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Oksywie - sprawy dzielnicowe » Forum » Festyny
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Festyny

Idź do strony 1, 2, 3    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
ggrafi 
   

VIP


Wiek: 42
Dołączył: Wto Kwi 26, 2005 23:47
Posty: 859
Skąd: Gdynia-Chylonia & Oksywie

PostWysłany: Pią Wrz 04, 2009 20:29    Temat postu: Festyny

2009-09-05

Rada Dzielnicy Obłuże zaprasza mieszkańców na festyn rodzinny „Pożegnanie lata", który odbędzie się 5.09.2099 roku (sobota) przy stawku (ul. Kwiatkowskiego i Płk. Dąbka) w godzinach od 13.00 do 22.00.

***
Rada Dzielnicy Gdynia Chylonia zaprasza na Festyn Rodzinny Pożegnanie Lata w dniu 5.09.2009 r., w godz. 16.00 - 20.00. Miejsce imprezy: Park Kiloński. W programie: konkurencje sportowe, konkursy i zabawy dla dzieci, quizy i potyczki rodzinne, występy zespołów muzycznych, gastronomia.
Oprawa artystyczna i muzyczna: Agencja Imprez Artystycznych MUSICA Marian Wrycza, www.musica.com.pl.

***
Osiedlowy Klub Kultury S.M. „BAŁTYK" oraz Rada Dzielnicy „Witomino Radiostacja" zapraszają 12.09.2009 r o godz. 16.00 na Festyn Rodzinny z okazji 50 - lecia Spółdzielni Mieszkaniowej „Bałtyk".
W programie:
godz. 16.00 - 19.00 - część dla dzieci i rodziców - konkursy z nagrodami, przedstawienie, konkurs plastyczny, dyskoteka
godz. 19.00 - 22.00 część dla dorosłych konkursy, skecze, taniec orientalny, biesiada, występy zespołu muzycznego, ognisko,
godz. 22.00 - pokaz ogni sztucznych z muzyką
Festyn odbędzie się na łączce za Zespołem Szkół Ogólnokształcących przy ul. Narcyzowej, Gdynia - Witomino. Bliższe informacje: tel.: (05Cool 624 12 91.

_________________
49110
ggrafi 
   

VIP


Wiek: 42
Dołączył: Wto Kwi 26, 2005 23:47
Posty: 859
Skąd: Gdynia-Chylonia & Oksywie

PostWysłany: Wto Lis 10, 2009 15:15    Temat postu: Re: Festyny


_________________
49110
ggrafi 
   

VIP


Wiek: 42
Dołączył: Wto Kwi 26, 2005 23:47
Posty: 859
Skąd: Gdynia-Chylonia & Oksywie

PostWysłany: Sob Lis 28, 2009 11:55    Temat postu: Re: Festyny

Już po raz 7 Stowarzyszenie Mikołaje na Motocyklach zaprasza wszystkich fanów motocykli, quadów i skuterów oraz dobrej zabawy na Wielką Paradę „Mikołaje na Motocyklach
– 2009”. W tym roku data idealnie się dopasowała do akcji, ponieważ odbędzie się w niedzielę 6 grudnia 2009!
Zbiórka uczestników rozpoczyna się od godz. 9.00 na Skwerze Kościuszki w Gdyni, przewidywany start kolumny ok. godz. 10.45 al. Zwycięstwa do Gdańska, gdzie meta usytuowana
jest na ul Długiej i Długim Targu.

Szczegóły akcji na stronie: www.mikolaje.gd.pl
Rada Dzielnicy Oksywie zaprasza 11.12.2009 r. o godz. 18.00 dorosłych i młodzież na koncert muzyczny „Muzyka w świątecznym blasku” w wykonaniu Biura Koncertowego „Musica Viva”, który odbędzie
się w kinie „Grom”, ul. Rondo Bitwy pod Oliwą, Gdynia Oksywie. Bezpłatne zaproszenia do odbioru w siedzibie Rady, ul. Godebskiego 8 /SP nr 33/, tel. (05Cool 625 32 95 w godzinach pracy biura: pon. 8.00 - 13.00, wt. 13.00 - 18.00, śr. 8.00 - 12.00

_________________
49110
ggrafi 
   

VIP


Wiek: 42
Dołączył: Wto Kwi 26, 2005 23:47
Posty: 859
Skąd: Gdynia-Chylonia & Oksywie

PostWysłany: Sob Gru 05, 2009 8:39    Temat postu: Re: Festyny

Gdynia: Święty Mikołaj dwoi się i troi


Tytuł zdjęcia W sobotę 5 grudnia i przede wszystkim w niedzielę 6 grudnia Święty Mikołaj zamelduje się w Gdyni. Dla mieszkańców przygotował wiele atrakcji – Podwodne Mikołajki w Akwarium Gdyńskim, Wielką Paradę „Mikołaje na motocyklach”, koncert wieńczący akcję „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem oraz wiele innych.

Podwodne Mikołajki w Akwarium Gdyńskim

Jak co roku, Akwarium Gdyńskie organizuje mikołajkową zabawę dla dzieci. Tym razem dzięki współpracy z Centrum Nurkowania i Turystyki Podwodnej „Ticada” 5 i 6 grudnia w godz. 10.00-16.00 podczas „Podwodnych Mikołajków” będzie można nie tylko spotkać się ze Świętym Mikołajem ale również przenieść się razem z nim do zaczarowanej podwodnej krainy pełnej atrakcji.

Podczas podwodnych mikołajek, nurkowie zaprezentują cały sprzęt potrzebny do podwodnych eskapad. Dzieci będą mogły doświadczyć na własnej skórze jak oddycha się przez akwalung. W sali kinowej Akwarium Gdyńskiego odbywać się będą równolegle projekcje filmów oraz prelekcje o tematyce nurkowej – „Wyprawy na Morze Czerwone” oraz „Nurkowanie dla najmłodszych”. Dzięki kamerze zainstalowanej w Zatoce będzie można podejrzeć co dzieje się w Bałtyku.

Na młodych artystów będzie czekała podwodna pracownia plastyczna. Podczas zabaw i atrakcji Święty Mikołaj częstować będzie grzeczne dzieci słodkościami.
Dla wszystkich obowiązują bilety ulgowe – 10 zł.

Mikołaje na motocyklach

Zapraszamy na VII Wielką Paradę „Mikołaje na motocyklach” , która odbędzie się 6 grudnia. W tym roku parada rozpocznie się w Gdyni, a zakończy w Gdańsku. Zbiórka od godz. 9.00 na Skwerze Kościuszki. Przewidywany start kolumny – ok. godz. 10.45.

Trasa wieść będzie ulicami 10 Lutego i Władysława IV, al. Zwycięstwa i zakończy się na ul. Długiej i Długim Targu w Gdańsku (ok. godz. 12.00). Tam od godz. 11.00 dzieci będą mogły posłuchać koncertów oraz uczestniczyć w licznych zabawach.

Aby wziąć udział w paradzie należy spełnić trzy warunki:
- przyjechać na motocyklu, quadzie lub skuterze;
- ubrać się w strój Św. Mikołaja (czapka, kurtka, spodnie);
- wpłacić minimum 20 zł (kwota w całości będzie przeznaczona na cel charytatywny).
Najlepiej kwotę te wpłacić przed imprezą we wskazanych miejscach.

Organizatorzy ogłaszają również 7 konkursów w następujący kategoriach: najliczniejsza grupa spoza Trójmiasta; najmłodszy uczestnik parady; senior parady; najdłuższa trasa przejechana na motocyklu; Miss Śnieżynek; najbardziej odjechanie przystrojony sprzęt; największa wpłata.

W 2008 r. w paradzie wzięło udział około 2 tys. uczestników i 1470 motocykli. Zebrano prawie 44 tys. zł, które pozwoliły na ufundowanie 15 tys. obiadów dla dzieci w 7 szkołach na terenie woj. pomorskiego. Lista miejsc, w których przyjmowane będą wpłaty i wydawane naklejki uprawniające do uczestnictwa w paradzie oraz szczegóły imprezy znajdują się na stronie internetowej: http://www.mikolaje.gd.pl/ .

I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem – koncert TVP

Zapraszamy na finał XVII edycji charytatywnej akcji Programu Drugiego Telewizji Polskiej „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”. Koncert zwieńczający akcję odbędzie się 6 grudnia w Gdyni. Początek – godz. 15.00.

Scena koncertu mieścić się będzie przy ORP „Błyskawica”. Uczestnicy pojawią się również na jego pokładzie. Koncert poprowadzą: Anna Popek i Maciej Miecznikowski oraz Małgorzata Kożuchowska i Piotr Polk. Wystąpią: Łukasz Zagrobelny, Patrycja Markowska, Big Cyc, Pectus, Anna Wyszkoni, Katarzyna Zielińska, Leszcze, De Mono i Majka Jeżowska, Stachursky, Golec u’Orkiestra, PIN, Łzy, Video, Volver i Sasha.

W niedzielę, od rana, na antenie TVP2 będzie można oglądać krótkie relacje z Gdyni, a także dwie dłuższe – jednogodzinne (w godz. 15.10-16.10 oraz 20.05-21.05). Akcja ma na celu zebranie pieniędzy na rzecz domów dziecka oraz innych ośrodków społeczno-wychowawczych. Tym razem będą to: Zespół Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Człuchowie, Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza dla Dzieci i Młodzieży w Starogardzie Gdańskim oraz Ośrodek Wsparcia Dziecka i Rodziny „Na Skarpie” w Malborku.

W godz. 15.00-15.30 datki zbierać będzie Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

V Turniej Mikołajkowy

W sobotę 5 grudnia w godzinach 7.30 – 14.00 w Gimnazjum i Ogólnokształcącym Liceum Jezuitów (ul. Tatrzańska 35) odbędzie się V Turniej Mikołajkowy – zawody koszykówki i pływania dla osób dorosłych.

W imprezie rywalizować będzie 6 drużyn ze środowisk lokalnych: rodzice, nauczyciele i jezuici, policjanci, straż graniczna, biznesmeni oraz sympatycy szkoły. Celem Turnieju jest integracja uczestników i pomoc dzieciom z Oddziału Hematologii i Onkologii Akademii Medycznej w Gdańsku, by w radosny sposób mogły przeżyć Mikołajki. Organizatorzy po raz kolejny przygotowują dla tych dzieci paczki ze słodyczami i upominki. Biletem wstępu i uczestnictwa w Turnieju będzie czekoladowy „Mikołaj”. Inne atrakcje to loteria fantowa, sprint kolarski, tenis stołowy.

Mikołajki na Witominie

Rada Dzielnicy „Radiostacja” i Osiedlowy Klub Kultury SM „BAŁTYK” przy ul. Narcyzowej 1 zaprasza 5 grudnia wszystkie dzieci na bal „W oczekiwaniu na Mikołaja”. Początek – godz. 16.00.

W programie: malowanie twarzy, pokaz „Skrzydlatej Szeherezady”, teatrzyk, wizyta Mikołaja, zabawa taneczna, konkurs na najciekawsze przebranie. Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr telefonu: (05Cool 624 12 91.

Tangowy Mikołaj z bluesową nutą

Hotel Kuracyjny w Orłowie zaprasza 5 grudnia na koncert „Tangowy Mikołaj z bluesową nutą”. Początek – godz. 17.00.
Na start zagra zespół Missisipi Blues Band” w składzie Miras Stanisławowicz - wokal, gitara, banjo oraz Krzysztof Pomierski - gitara basowa. Od godz. 18.00 do 19.00 gdyński aktor Robert Hennig poprowadzi aukcję fotografii z wystawy w Muzeum Miasta Gdyni „Magia tańca”. Dochód z licytacji przeznaczony zostanie na doposażenie integracyjnej formacji tanga argentyńskiego, której członkami jest m.in. niedosłysząca i niesłysząca młodzież. Autorami zdjęć są trójmiejscy miłośnicy tanga i fotografii: Patrycja Żabińska-Kozłowska, Elwira Kruszelnicka, Tomasz Ćwikliński oraz gościnnie George Dzieciaczek. Po aukcji odbędzie się milonga, czyli wieczorek, na którym grane i tańczone jest wyłącznie tango argentyńskie. Wstęp wolny.

Kolędy z różnych stron świata

Caffe Anioł (ul. Kilińskiego 6) zaprasza 5 grudnia na mikołajkowy koncert „Kolędy z różnych stron świata” w wykonaniu Valeriego Filipova i Waldemara Sachy. W programie: kolędy europejskie (z przewagą polskich), kolędy Ameryki Łacińskiej, melodie świąteczne z Ukrainy i Rosji, a także melodie ludowe. Początek – godz. 19.00.

Valery Filipov, gitarzysta i laureat międzynarodowych konkursów, zagra m.in. na fletni Pana oraz pile śpiewającej. Waldemar Sacha zaprezentuje natomiast cały wachlarz instrumentów południowoamerykańskich: flety qena i qenacho, zamponie oraz instrument strunowy – charango.

Uczestnicy otrzymają teksty kolęd, by móc czynnie uczestniczyć we wspólnym śpiewaniu. Koncert zakończy pierwszy dzień „Kiermaszu rękodzieła artystycznego i przedmiotów artystycznych o tematyce anielskiej”, wykonanych przez trójmiejskie plastyczki.

Mikołajki w Experymencie

Centrum Nauki EXPERYMENT serdecznie zaprasza w mikołajkowy weekend, 5 i 6 grudnia, do wspólnego robienia ozdób choinkowych, które zawisną na choince w EXPERYMENCIE. Centrum w soboty i niedziele czynne jest w godz. 10.00-16.00.

Słone ozdoby choinkowe

Muzeum Miasta Gdyni zaprasza szkoły oraz grupy rodzinne na Warsztaty Świąteczne „Słone ozdoby choinkowe”, związane z tradycyjną kulturą ludową oraz plastyką obrzędową. Warsztaty mają na celu poszerzenie wiedzy na temat zwyczajów związanych z okresem Świąt Bożonarodzeniowych oraz rozwijanie umiejętności plastycznych.

Warsztaty weekendowe dla wszystkich chętnych odbędą się w dniach 5 - 6 grudnia w Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1). Początek – godz. 10.00. Ceny biletów: normalny 7 zł, ulgowy 4 zł.

Warsztaty dla grup szkolnych odbędą się w dniach 1 - 18 grudnia w Domku Abrahama przy ul. Starowiejskiej 30 (cena od grupy - 50 zł). Czas trwania warsztatów – ok. 60 min.

Muzyczny Order Uśmiechu dla Świętego Mikołaja

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza zaprasza 6 grudnia dzieci i rodziców na koncert „Muzyczny Order Uśmiechu dla Świętego Mikołaja” w ramach Dziecięcej Akademii Muzycznej. Początek – godz. 12.00.

Order Uśmiechu to wielkie wyróżnienie. Święty Mikołaj otrzyma je za radość, jaką wszystkim sprawia. Specjalnie dla niego zostały wybrane melodie z całego świata. Wśród zaproszonych artystów znaleźli się: Beata Bartelik (śpiew, irlandzkie flety), Waldemar Bączyk (śpiew), Marzena Sikała (skrzypce), Radosław Kruszyna (akordeon), Aleksandra Bieg-Piaseczna (fortepian). Święty Mikołaj usłyszy również kolędy – polskie, irlandzkie, amerykańskie oraz zimowe piosenki. Na pewno będzie zachwycony, a pod choinką znajdą się muzyczne prezenty. Koncert poprowadzi Barbara Żurowska-Sutt.

Zabawa ze Świętym Mikołajem

Kółko Dzieciaste zaprasza 6 grudnia na „Zabawę ze Św. Mikołajem” w Cafe Coco (Gdynia Fikakowo, ul. Lipowa 15). Początek – godz. 15.00.

Dzieci odwiedzą sąsiadów Polski, poznają ich tradycje, nauczą się tańczyć charakterystyczne dla nich tańce. Poznają również legendę o Św. Mikołaju. Wspólnie napiszą list do Mikołaja, a nawet własnoręcznie przygotują zabawki. Na koniec imprezy w nagrodę za aktywny udział w zabawie Mikołaj obdaruje dzieci upominkami. Wstęp 30 zł od dziecka.


zrodlo: Gdynia: Święty Mikołaj dwoi się i troi

Data dodania: 04.12.2009

Tytuł zdjęcia W sobotę 5 grudnia i przede wszystkim w niedzielę 6 grudnia Święty Mikołaj zamelduje się w Gdyni. Dla mieszkańców przygotował wiele atrakcji – Podwodne Mikołajki w Akwarium Gdyńskim, Wielką Paradę „Mikołaje na motocyklach”, koncert wieńczący akcję „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem oraz wiele innych.

Podwodne Mikołajki w Akwarium Gdyńskim

Jak co roku, Akwarium Gdyńskie organizuje mikołajkową zabawę dla dzieci. Tym razem dzięki współpracy z Centrum Nurkowania i Turystyki Podwodnej „Ticada” 5 i 6 grudnia w godz. 10.00-16.00 podczas „Podwodnych Mikołajków” będzie można nie tylko spotkać się ze Świętym Mikołajem ale również przenieść się razem z nim do zaczarowanej podwodnej krainy pełnej atrakcji.

Podczas podwodnych mikołajek, nurkowie zaprezentują cały sprzęt potrzebny do podwodnych eskapad. Dzieci będą mogły doświadczyć na własnej skórze jak oddycha się przez akwalung. W sali kinowej Akwarium Gdyńskiego odbywać się będą równolegle projekcje filmów oraz prelekcje o tematyce nurkowej – „Wyprawy na Morze Czerwone” oraz „Nurkowanie dla najmłodszych”. Dzięki kamerze zainstalowanej w Zatoce będzie można podejrzeć co dzieje się w Bałtyku.

Na młodych artystów będzie czekała podwodna pracownia plastyczna. Podczas zabaw i atrakcji Święty Mikołaj częstować będzie grzeczne dzieci słodkościami.
Dla wszystkich obowiązują bilety ulgowe – 10 zł.

Mikołaje na motocyklach

Zapraszamy na VII Wielką Paradę „Mikołaje na motocyklach” , która odbędzie się 6 grudnia. W tym roku parada rozpocznie się w Gdyni, a zakończy w Gdańsku. Zbiórka od godz. 9.00 na Skwerze Kościuszki. Przewidywany start kolumny – ok. godz. 10.45.

Trasa wieść będzie ulicami 10 Lutego i Władysława IV, al. Zwycięstwa i zakończy się na ul. Długiej i Długim Targu w Gdańsku (ok. godz. 12.00). Tam od godz. 11.00 dzieci będą mogły posłuchać koncertów oraz uczestniczyć w licznych zabawach.

Aby wziąć udział w paradzie należy spełnić trzy warunki:
- przyjechać na motocyklu, quadzie lub skuterze;
- ubrać się w strój Św. Mikołaja (czapka, kurtka, spodnie);
- wpłacić minimum 20 zł (kwota w całości będzie przeznaczona na cel charytatywny).
Najlepiej kwotę te wpłacić przed imprezą we wskazanych miejscach.

Organizatorzy ogłaszają również 7 konkursów w następujący kategoriach: najliczniejsza grupa spoza Trójmiasta; najmłodszy uczestnik parady; senior parady; najdłuższa trasa przejechana na motocyklu; Miss Śnieżynek; najbardziej odjechanie przystrojony sprzęt; największa wpłata.

W 2008 r. w paradzie wzięło udział około 2 tys. uczestników i 1470 motocykli. Zebrano prawie 44 tys. zł, które pozwoliły na ufundowanie 15 tys. obiadów dla dzieci w 7 szkołach na terenie woj. pomorskiego. Lista miejsc, w których przyjmowane będą wpłaty i wydawane naklejki uprawniające do uczestnictwa w paradzie oraz szczegóły imprezy znajdują się na stronie internetowej: http://www.mikolaje.gd.pl/ .

I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem – koncert TVP

Zapraszamy na finał XVII edycji charytatywnej akcji Programu Drugiego Telewizji Polskiej „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”. Koncert zwieńczający akcję odbędzie się 6 grudnia w Gdyni. Początek – godz. 15.00.

Scena koncertu mieścić się będzie przy ORP „Błyskawica”. Uczestnicy pojawią się również na jego pokładzie. Koncert poprowadzą: Anna Popek i Maciej Miecznikowski oraz Małgorzata Kożuchowska i Piotr Polk. Wystąpią: Łukasz Zagrobelny, Patrycja Markowska, Big Cyc, Pectus, Anna Wyszkoni, Katarzyna Zielińska, Leszcze, De Mono i Majka Jeżowska, Stachursky, Golec u’Orkiestra, PIN, Łzy, Video, Volver i Sasha.

W niedzielę, od rana, na antenie TVP2 będzie można oglądać krótkie relacje z Gdyni, a także dwie dłuższe – jednogodzinne (w godz. 15.10-16.10 oraz 20.05-21.05). Akcja ma na celu zebranie pieniędzy na rzecz domów dziecka oraz innych ośrodków społeczno-wychowawczych. Tym razem będą to: Zespół Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Człuchowie, Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza dla Dzieci i Młodzieży w Starogardzie Gdańskim oraz Ośrodek Wsparcia Dziecka i Rodziny „Na Skarpie” w Malborku.

W godz. 15.00-15.30 datki zbierać będzie Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

V Turniej Mikołajkowy

W sobotę 5 grudnia w godzinach 7.30 – 14.00 w Gimnazjum i Ogólnokształcącym Liceum Jezuitów (ul. Tatrzańska 35) odbędzie się V Turniej Mikołajkowy – zawody koszykówki i pływania dla osób dorosłych.

W imprezie rywalizować będzie 6 drużyn ze środowisk lokalnych: rodzice, nauczyciele i jezuici, policjanci, straż graniczna, biznesmeni oraz sympatycy szkoły. Celem Turnieju jest integracja uczestników i pomoc dzieciom z Oddziału Hematologii i Onkologii Akademii Medycznej w Gdańsku, by w radosny sposób mogły przeżyć Mikołajki. Organizatorzy po raz kolejny przygotowują dla tych dzieci paczki ze słodyczami i upominki. Biletem wstępu i uczestnictwa w Turnieju będzie czekoladowy „Mikołaj”. Inne atrakcje to loteria fantowa, sprint kolarski, tenis stołowy.

Mikołajki na Witominie

Rada Dzielnicy „Radiostacja” i Osiedlowy Klub Kultury SM „BAŁTYK” przy ul. Narcyzowej 1 zaprasza 5 grudnia wszystkie dzieci na bal „W oczekiwaniu na Mikołaja”. Początek – godz. 16.00.

W programie: malowanie twarzy, pokaz „Skrzydlatej Szeherezady”, teatrzyk, wizyta Mikołaja, zabawa taneczna, konkurs na najciekawsze przebranie. Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr telefonu: (05Cool 624 12 91.

Tangowy Mikołaj z bluesową nutą

Hotel Kuracyjny w Orłowie zaprasza 5 grudnia na koncert „Tangowy Mikołaj z bluesową nutą”. Początek – godz. 17.00.
Na start zagra zespół Missisipi Blues Band” w składzie Miras Stanisławowicz - wokal, gitara, banjo oraz Krzysztof Pomierski - gitara basowa. Od godz. 18.00 do 19.00 gdyński aktor Robert Hennig poprowadzi aukcję fotografii z wystawy w Muzeum Miasta Gdyni „Magia tańca”. Dochód z licytacji przeznaczony zostanie na doposażenie integracyjnej formacji tanga argentyńskiego, której członkami jest m.in. niedosłysząca i niesłysząca młodzież. Autorami zdjęć są trójmiejscy miłośnicy tanga i fotografii: Patrycja Żabińska-Kozłowska, Elwira Kruszelnicka, Tomasz Ćwikliński oraz gościnnie George Dzieciaczek. Po aukcji odbędzie się milonga, czyli wieczorek, na którym grane i tańczone jest wyłącznie tango argentyńskie. Wstęp wolny.

Kolędy z różnych stron świata

Caffe Anioł (ul. Kilińskiego 6) zaprasza 5 grudnia na mikołajkowy koncert „Kolędy z różnych stron świata” w wykonaniu Valeriego Filipova i Waldemara Sachy. W programie: kolędy europejskie (z przewagą polskich), kolędy Ameryki Łacińskiej, melodie świąteczne z Ukrainy i Rosji, a także melodie ludowe. Początek – godz. 19.00.

Valery Filipov, gitarzysta i laureat międzynarodowych konkursów, zagra m.in. na fletni Pana oraz pile śpiewającej. Waldemar Sacha zaprezentuje natomiast cały wachlarz instrumentów południowoamerykańskich: flety qena i qenacho, zamponie oraz instrument strunowy – charango.

Uczestnicy otrzymają teksty kolęd, by móc czynnie uczestniczyć we wspólnym śpiewaniu. Koncert zakończy pierwszy dzień „Kiermaszu rękodzieła artystycznego i przedmiotów artystycznych o tematyce anielskiej”, wykonanych przez trójmiejskie plastyczki.

Mikołajki w Experymencie

Centrum Nauki EXPERYMENT serdecznie zaprasza w mikołajkowy weekend, 5 i 6 grudnia, do wspólnego robienia ozdób choinkowych, które zawisną na choince w EXPERYMENCIE. Centrum w soboty i niedziele czynne jest w godz. 10.00-16.00.

Słone ozdoby choinkowe

Muzeum Miasta Gdyni zaprasza szkoły oraz grupy rodzinne na Warsztaty Świąteczne „Słone ozdoby choinkowe”, związane z tradycyjną kulturą ludową oraz plastyką obrzędową. Warsztaty mają na celu poszerzenie wiedzy na temat zwyczajów związanych z okresem Świąt Bożonarodzeniowych oraz rozwijanie umiejętności plastycznych.

Warsztaty weekendowe dla wszystkich chętnych odbędą się w dniach 5 - 6 grudnia w Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1). Początek – godz. 10.00. Ceny biletów: normalny 7 zł, ulgowy 4 zł.

Warsztaty dla grup szkolnych odbędą się w dniach 1 - 18 grudnia w Domku Abrahama przy ul. Starowiejskiej 30 (cena od grupy - 50 zł). Czas trwania warsztatów – ok. 60 min.

Muzyczny Order Uśmiechu dla Świętego Mikołaja

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza zaprasza 6 grudnia dzieci i rodziców na koncert „Muzyczny Order Uśmiechu dla Świętego Mikołaja” w ramach Dziecięcej Akademii Muzycznej. Początek – godz. 12.00.

Order Uśmiechu to wielkie wyróżnienie. Święty Mikołaj otrzyma je za radość, jaką wszystkim sprawia. Specjalnie dla niego zostały wybrane melodie z całego świata. Wśród zaproszonych artystów znaleźli się: Beata Bartelik (śpiew, irlandzkie flety), Waldemar Bączyk (śpiew), Marzena Sikała (skrzypce), Radosław Kruszyna (akordeon), Aleksandra Bieg-Piaseczna (fortepian). Święty Mikołaj usłyszy również kolędy – polskie, irlandzkie, amerykańskie oraz zimowe piosenki. Na pewno będzie zachwycony, a pod choinką znajdą się muzyczne prezenty. Koncert poprowadzi Barbara Żurowska-Sutt.

Zabawa ze Świętym Mikołajem

Kółko Dzieciaste zaprasza 6 grudnia na „Zabawę ze Św. Mikołajem” w Cafe Coco (Gdynia Fikakowo, ul. Lipowa 15). Początek – godz. 15.00.

Dzieci odwiedzą sąsiadów Polski, poznają ich tradycje, nauczą się tańczyć charakterystyczne dla nich tańce. Poznają również legendę o Św. Mikołaju. Wspólnie napiszą list do Mikołaja, a nawet własnoręcznie przygotują zabawki. Na koniec imprezy w nagrodę za aktywny udział w zabawie Mikołaj obdaruje dzieci upominkami. Wstęp 30 zł od dziecka.

Za: Zespołem Prasowym UM Gdyni

_________________
49110
kapsel96 
   

VIP


Dołączył: Pon Sty 28, 2008 23:02
Posty: 1573
Skąd: oksywie

PostWysłany: Nie Gru 13, 2009 21:39    Temat postu: Re: Festyny

gdyńscy mikołaje


P1130178.jpg

P1130178.jpg

P1130161.jpg

P1130161.jpg

P1130160.jpg

P1130160.jpg_________________
"Demokracja to najgorszy z ustrojów - rządy hien nad osłami"
ggrafi 
   

VIP


Wiek: 42
Dołączył: Wto Kwi 26, 2005 23:47
Posty: 859
Skąd: Gdynia-Chylonia & Oksywie

PostWysłany: Śro Lut 03, 2010 14:09    Temat postu: Re: Festyny

Cytat:
Najlepsze polskie kabarety wystąpią w piątek, 12 lutego, na scenie Hali Sportowo-Widowiskowej Gdynia.

Paranienormalni, Formacja Chatelet, Grzegorz Halama Oklasky oraz Koń Polski - to oni będą rozśmieszać wszystkich zakochanych i tych, których dopiero dosięgnie strzała Amora. Imprezę poprowadzą Tomasz Jachimek i Katarzyna Zielińska.

Będzie można liczyć także na przerywniki programu artystycznego w postaci występu Kony, najpopularniejszego kabareciarza - amatora z popularnego show telewizyjnego "Mam talent". Konkursy, zabawy i aktywności dla publiczności związane tematycznie z walentynkami również w programie.
Impreza odbędzie się 12 lutego o godz. 18.00. w Hali Sportowo-Widowiskowa Gdynia przy ul. Kazimierza Górskiego 8. Bilety: 80 zł, 60 zł i 40 zł.zrodlo: http://polskalokalna.pl/kultura/pomorskie/news/love-sztory-czyli-milosny-kabareton,1434003,4387

_________________
49110
ggrafi 
   

VIP


Wiek: 42
Dołączył: Wto Kwi 26, 2005 23:47
Posty: 859
Skąd: Gdynia-Chylonia & Oksywie

PostWysłany: Sob Mar 06, 2010 11:43    Temat postu: Re: Festyny

Cytat:
Rada Dzielnicy Oksywia i Rada Dzielnicy Babie Doły zapraszają na koncert duetu akordeonowego Armonica Orfeo, który rozpocznie się 14 marca 2010 r. o godz. 16.00 w Auli Akademii Marynarki Wojennej, ul. Śmidowicza na Oksywiu. W programie koncertu znajdą się dzieła muzyki klasycznej: Bacha, Vivaldiego, Mozarta itp.
Bezpłatne zaproszenia do odbioru dla mieszkańców Oksywia w siedzibie Rady Dzielnicy Oksywie, ul. Godebskiego 8/SP nr 33/, tel. 58 625 32 95 w godzinach pracy biura: poniedziałek 8.00 - 13.00, wtorek 13.00 - 18.00, środa 8.00 - 12.00.
Dla mieszkańców Babich Dołów - w siedzibie Rady Dzielnicy Babie Doły, ul. Zielona 53 w (SP nr 2Cool, tel. 58 665 84 14 w godzinach pracy biura: poniedziałek 15.00 - 19.00, środa 10.00 - 15.00, czwartek 10.00 - 15.00.zrodlo: http://www.gdynia.pl/ratusz/6127_61769.html

_________________
49110
ggrafi 
   

VIP


Wiek: 42
Dołączył: Wto Kwi 26, 2005 23:47
Posty: 859
Skąd: Gdynia-Chylonia & Oksywie

PostWysłany: Czw Kwi 29, 2010 20:22    Temat postu: Re: FestynyMiasto Gdynia zaprasza w sobotę 1 maja 2010 r. w godz. 15:00 - 20:00 na „Majowy zawrót głowy" - eksperymentowanie i zabawę na Skwerze Arki Gdynia przy Bulwarze Nadmorskim.
Dla dzieci przygotowano moc atrakcji, a wśród nich między innymi:

- warsztaty oraz pokazy dla dzieci „Mały inżynier eksperymentuje";

- miasteczko edukacyjne - przestrzeń, w której każdy może eksperymentować, pokazy z wykorzystaniem ciekłego azotu oraz cieczy, która staje się ciałem stałym pod wpływem nacisku czy basen wypełniony cieczą, po której można chodzić to tylko niektóre propozycje;

- pokazy na scenie - ogień i zjawiska ogniotwórcze oraz bardzooo niskie temperatury, czyli ciekły azot w działaniu;

- pokazy specjalne - między innymi wybuchające arbuzy;

- warsztaty naukowo-techniczne - budowanie konstrukcji mostowych, kostek ze zwykłych zapałek, robienie latawców;

- budowę obiektów przestrzennych z papieru - grupa doświadczonych plastyków zbuduje pod chmurką wielkoformatowe rzeźby z papieru i kartonów, które potem będzie można pomalować w dowolny sposób;

- a poza tym malowanie buziek, szczudlarze w kostiumach, malowanie kredą, zestaw zabaw plastycznych, wata cukrowa i bańki dmuchane.

Na scenie wystąpią: Bernard Dornowski ex Czerwone Gitary z zespołem, Overtime oraz Centrum Uśmiechu z repertuarem dla dzieci.

Imprezę poprowadzi Tomasz Podsiadły - aktor Teatru Muzycznego w Gdyni.

zrodlo : www.gdynia.pl

_________________
49110
ggrafi 
   

VIP


Wiek: 42
Dołączył: Wto Kwi 26, 2005 23:47
Posty: 859
Skąd: Gdynia-Chylonia & Oksywie

PostWysłany: Pią Maj 07, 2010 18:38    Temat postu: Re: FestynyUploaded with ImageShack.us

_________________
49110
ggrafi 
   

VIP


Wiek: 42
Dołączył: Wto Kwi 26, 2005 23:47
Posty: 859
Skąd: Gdynia-Chylonia & Oksywie

PostWysłany: Czw Maj 20, 2010 19:34    Temat postu: Re: FestynyUploaded with ImageShack.us

http://www.gdynia.pl/kalendarz/imprez/szczegoly/5052_63579.html

_________________
49110
janmieczyslaw 
   

Zaawansowany Forumowicz


Wiek: 67
Dołączył: Nie Lis 11, 2007 16:26
Posty: 395
Skąd: Oksywie

PostWysłany: Czw Maj 20, 2010 21:16    Temat postu: Festyny


Serdecznie witam!
Kiedys festyny z okazji miedzynarodowego dnia dziecka odbywaly sie corocznie na stadionie Floty.Tradycja ta jednak poszla w zapomnienie.Szkoda.W tym miejscu chcialbym podkreslic,ze jednak nasi rodzice,a wiec pokolenie przedwojenne dbalo jednak o takie imprezy.Mielismy z tego powodu wiele frajdy.Mysle,ze warto byloby do tej tradycji na Oksywiu powrocic.Przynajmniej sprobowac,czy sie cos takiego przyjmie.Zapewne forma takiego festynu musialaby odpowiadac dzisiejszym zainteresoawaniom dzieci,ale miasto Gdynia cos w tym kierunku robi.W latach 50tych Marynarka Wojenna wykazywala wiecej inicjatywy.Jest to jednak moja ocena,ocena czlowieka na obczyznie,ktory siega pamiecia do lat mlodosci.Ciekaw jestem,czy byly jakiekolwiek chocby proby wskrzeszenia tej tradycji.
Milego wieczoru JM.
ggrafi 
   

VIP


Wiek: 42
Dołączył: Wto Kwi 26, 2005 23:47
Posty: 859
Skąd: Gdynia-Chylonia & Oksywie

PostWysłany: Pią Maj 21, 2010 18:53    Temat postu: Re: Festyny

nie wiem jak w tym roku bedzie ale przez ostatnie 2 lata odbywaly sie festyny na flocie
_________________
49110
El_Capitano 
   

Forumowicz


Dołączył: Czw Gru 28, 2006 19:12
Posty: 112
Skąd: Gdynia-Oksywie

PostWysłany: Pią Maj 21, 2010 18:57    Temat postu: Re: Festyny

Jak nie jak tak...? Wink

Tradycyjny Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka będzie miał miejsce 25 maja 2010 r. Ale tym razem nie na stadionie Floty, lecz w hali judo zespołu sportowego MW na Dolnym Oksywiu (ul. Śmidowicza 73).

Celem imprezy jest:
- wprowadzenie radosnego nastroju i dobrego samopoczucia
- rozwijanie umiejętności i potrzeby uczestnictwa w podobnych imprezach rekreacyjnych
- promocja zdrowego trybu życia
- integracja dzieci, rodziców i organizatorów

W programie:

- zawody (10:00-12:00)
- piknik rodzinny (12:00-14:00)
- grill rodzinny (kiełbaska, karkówka, pieczone ziemniaki, grochówka wojskowa)
- gry i zabawy (loteria fantowa, wesoły wędkarz, ostatni samuraj i inne)
- pokazy wozów bojowych (Żandarmerii Wojskowej i Garnizonowej Straży Pożarnej)

zapisy i informacje:
www.wksflotajudo.pl
janmieczyslaw 
   

Zaawansowany Forumowicz


Wiek: 67
Dołączył: Nie Lis 11, 2007 16:26
Posty: 395
Skąd: Oksywie

PostWysłany: Pią Maj 21, 2010 23:23    Temat postu: FestynyJestem wiec mile zaskoczony,ale jednoczesnie ciekaw rowniez jakie nastroje wsrod Oksywiakow?Jak oceniaja te imprezy?
Milego wieczoru! JM
ggrafi 
   

VIP


Wiek: 42
Dołączył: Wto Kwi 26, 2005 23:47
Posty: 859
Skąd: Gdynia-Chylonia & Oksywie

PostWysłany: Sob Maj 22, 2010 17:48    Temat postu: Re: Festynyzdjecie z komorki wiec lekko niewyrazne

_________________
49110
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2018   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama