portal osiedli, dzielnic i miast

Gdynia Oksywie - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Oksywie - sprawy dzielnicowe » Forum » RADA DZIELNICY OKSYWIE
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

RADA DZIELNICY OKSYWIE

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
jaobserwator
Forumowicz


Dołączył: Wto Paź 03, 2006 10:44
Posty: 112
Skąd: Universe

PostWysłany: Pią Sie 31, 2007 18:43    Temat postu: RADA DZIELNICY OKSYWIE

Cytat:

Z gdyńskimi Radami Dzielnic można kontaktować się drogą elektroniczną. Oto adres e- mailowy:

Oksywie

e-mail: rada.oksywie@gdynia.pl





Zarząd dzielnicy:

Przewodniczący Krzysztof Dżus

Wiceprzewodnicząca Ewa Bogowicz
Wiceprzewodnicząca Stefania Rąpała

Biuro:
tel. 625-32-95
Ul. Godebskiego 8
81-133 Gdynia SP 33

Godziny pracy:
Poniedziałek 13.00-18.00
Wtorek 8.00 - 12.00
Środa 8.00 - 13.00

Obsługa biura:
Dorota Kozyra


Rada dzielnicy: Oksywie

Łęgowski Mateusz Mariusz
Gacek Zofia
Słowikowski Jerzy Roman
Walda Bogusława Danuta
Krygier Danuta Barbara
Dżus Krzysztof Piotr
Maćkowska Barbara Marianna
Gałuszka Piotr Stanisław
Lehmann Zbigniew Władysław
Bogowicz Ewa Maria
Laskowski Paweł
Rąpała Stefania Kordula
Dobrowolska Paulina Magdalena
Ostasz Elżbieta Dorota
Werner Krzysztof Grzegorz
morze 
   

VIP


Wiek: 114
Dołączył: Czw Maj 18, 2006 11:04
Posty: 5533
Skąd: Polska

PostWysłany: Pią Sty 04, 2008 7:12    Temat postu: Miejski konkurs

Cytat:

Gdynia. Mieszkańcy Gdyni mogą zgłaszać swoje propozycje do rad dzielnic


Jedną z ostatnich w minionym roku decyzji Wojciecha Szczurka, prezydenta Gdyni było zaakceptowanie programu dwóch nowych konkursów, skierowanych do rad dzielnic w roku 2008. Teraz inicjatywą mogą wykazać się mieszkańcy i radni. A jest o co walczyć, bo w ramach nowych konkursów "Kultura w dzielnicy" i "Gdynia po godzinach", a także realizowanej już od lat "Bezpiecznej dzielnicy", będzie w tym roku do wzięcia rekordowa kwota 375 tys. zł.
– Namawiam mieszkańców, aby zgłaszali do rad dzielnic jak największą liczbę dobrych pomysłów – mówi Stanisław Borski, przewodniczący komisji samorządności lokalnej i bezpieczeństwa Rady Miasta Gdyni. – Teraz jest na to najlepszy czas. Dobra współpraca między radnymi, a mieszkańcami może przynieść znakomite efekty, bo jeśli chodzi o ofertę kulturalną, czy propozycje spędzania wolnego czasu, kto inny, jak nie mieszkańcy, ma wiedzieć, czego w dzielnicy najbardziej brakuje. Okazuje się zresztą, że choć konkursy zostały rozpisane zaledwie kilka dni temu, mieszkańcy już się nimi zainteresowali. Jedna z mieszkanek Witomina zwróciła się do mnie z pytaniem, komu może przedstawić ciekawy pomysł na spędzanie wolnego czasu w tym rejonie miasta. Poradziłem jej kontakt z radą dzielnicy.
Projekty "Kultura w dzielnicy" i "Gdynia po godzinach" są wyjątkowe także z tego względu, iż po raz pierwszy rady dzielnic mogą w ich ramach łączyć swoje siły.
– Tego wcześniej nigdy nie było, a to bardzo dobre rozwiązanie – uważa Borski. – Jeśli chodzi o organizację oferty kulturalnej, nic nie stoi przecież na przeszkodzie, aby swoją wspólną propozycję złożyły dla przykładu Dąbrowa, Karwiny i Wielki Kack. Dzielnice te leżą blisko siebie, a przedstawiając jedną ofertę są w stanie uzyskać na nią więcej pieniędzy i zrealizować jakiś spektakularny pomysł.
Urzędnicy podkreślają także, że projekty, przedstawiane w magistracie, koniecznie muszą być podpisane przez choćby jednego członka zarządu dzielnicy. Oznacza to, że mieszkańcy na własną rękę nie mogą przedstawiać swoich pomysłów, tylko muszą porozumieć się z radnymi dzielnicowymi.
– Nie sądzę jednak, aby był z tym problem – mówi Borski. – Z doświadczenia w pracy w radzie dzielnicy wiem, że wszelkie ciekawe pomysły, zgłaszane przez mieszkańców, zazwyczaj są akceptowane. Termin składania ofert mija w połowie lutego, potem ocenimy je i zdecydujemy, komu i na jakie pomysły przyznać dofinansowanie.
Mieszkańcy, chcący skontaktować się ze swoją radą dzielnicy, skorzystać mogą z witryny internetowej http://www.gdynia.pl/rady, na której wyszczególnione są adresy, telefony i godziny pracy wszystkich 22 gdyńskich rad dzielnic.
– Konsultacje społeczne w przypadku prowadzenia tych konkursów to konieczność – uważa Marcin Schneider z Karwin. – Rada dzielnicy jest przecież instytucją pośredniczącą w kontaktach mieszkańców z Urzędem Miasta. Radni powinni więc najpierw wysłuchać, jakiej oferty kulturalnej, czy pomysłów spędzania wolnego czasu oczekują ich sąsiedzi, a potem napisać odpowiednie projekty.

Trzy zamiast jednego
Dotychczas jedynym programem, skierowanym do gdyńskich rad dzielnic, był realizowany od siedmiu lat projekt "Bezpieczna dzielnica". Dzięki niemu sfinansowano już kilkadziesiąt inwestycji, poprawiających bezpieczeństwo w mieście. Było to głównie instalowanie kamer przy szkołach, ale nie tylko. W ramach projektu budowano także bezpieczne place zabaw dla dzieci, poszerzano kolizyjne przystanki autobusowe, znakowano ścieżki rowerowe, czy drukowano ulotki informacyjne programów profilaktycznych lub naklejki, ostrzegające złodziei, iż na gdyńskich osiedlach sąsiedzi pilnują nawzajem swoich mieszkań.
Szymon Szadurski - POLSKA Dziennik Bałtycki
kaniek 
   

Początkujacy


Wiek: 35
Dołączył: Pon Gru 31, 2007 18:11
Posty: 7

PostWysłany: Pią Sty 04, 2008 15:58    Temat postu: Re: RADA DZIELNICY OKSYWIE

Chetnie poznalbym przedstawione pomyslySmile
morze 
   

VIP


Wiek: 114
Dołączył: Czw Maj 18, 2006 11:04
Posty: 5533
Skąd: Polska

PostWysłany: Czw Sty 17, 2008 14:37    Temat postu: z prasy

Dziennik Bałtycki:

Cytat:

Gdynia. W Urzędzie Miasta powstał referat ds. rad dzielnic


Władze Gdyni usprawniają kontakty urzędników z radnymi dzielnicowymi. Dotychczas układała się ona, delikatnie mówiąc, dość kiepsko, a ci ostatni kierowali pod adresem pracowników magistratu całą litanię żali. W odpowiedzi na te postulaty w gdyńskim Urzędzie Miasta powstał właśnie referat ds. współpracy z radami dzielnic. Radni cieszą się i mają nadzieję, że teraz będzie lepiej.
- Ufamy, że nadszedł wreszcie koniec czasów, gdy notorycznie nie odpisywano na nasze pisma. Nigdy niczego w urzędzie nie mogliśmy się dowiedzieć, a urzędnicy, zajęci wieloma innymi sprawami, traktowali nas jak piąte koło u wozu - mówią radni.
Referatem ds. współpracy z radami dzielnic kierować będzie Tomasz Kamiński, który urzędnicze szlify zbierał przez ostatnie sześć lat w biurze prezydenta Gdyni. Także i on z powołaniem nowej komórki w urzędzie wiąże spore nadzieje.
- Mówienie o tym, że teraz radni dzielnicy będą mieli dostęp do wszystkich danych, gromadzonych w urzędzie, byłoby oczywiście przesadą, bo do niektórych, niejawnych, zaglądać nie może niemal nikt, nawet radni miasta - twierdzi Kamiński. - Ale na pewno będzie lepiej. Do sytuacji, gdy na pisma kierowane przez rady dzielnic nie są udzielane żadne odpowiedzi, postaram się już nie dopuszczać. Metoda jest prosta - sam będę tego pilnował.
Tomasz Kamiński ma do pomocy na miejscu, w budynku magistratu, jeszcze dwóch pracowników referatu. W jego struktury włączono jednak także 22 osoby, które zajmują się obecnie obsługą biur rad dzielnic. Dotychczas pracownicy ci znajdowali się w strukturach biura Rady Miasta. Łącznie dwudziestopięcioosobowa obsada powoduje, że "dzielnicowy" referat z miejsca stał się jednym z najbardziej licznych w urzędzie, liczbą pracowników nie ustępując niektórym wydziałom magistratu. Jego pracownicy ostro też zabrali się już do pracy. Wczoraj uczestniczyli w spotkaniu wiceprezydenta Gdyni Michała Gucia z zarządami rad dzielnic. Tematem były konkursy dla rad, rozpisane niedawno przez magistrat. Radni do marca składać będą wnioski, w których określą, w jaki sposób chcą organizować swoim sąsiadom wolny czas oraz zapewnić im nowe rozrywki kulturalne. Najlepsze pomysły nagrodzone zostaną rekordową w historii rad dzielnic kwotą łącznie 375 tys. zł.
- Wiadomo już, że będziemy organizować także kolejne spotkania dla rad dzielnic - mówi Tomasz Kamiński. - Chcę jak najszybciej poznać wszystkich radnych, dlatego zamierzam regularnie odwiedzać ich sesje.
Mariusz Pająk, przewodniczący Rady Dzielnicy Wielki Kack, wielokrotnie negatywnie wypowiadał się na temat podejścia urzędników do radnych dzielnicy.
- Dlatego uważam, że utworzenie w magistracie referatu ds. współpracy z radami dzielnic to krok w dobrym kierunku - mówi Pająk. - Ostatnio okazuje się bowiem, że współdziałanie z urzędnikami wcale nie musi układać się źle. Dla przykładu dobrze zaczęliśmy się dogadywać z pracownikami odłączonego w zeszłym roku od magistratu Zarządu Dróg i Zieleni. Udzielają nam wszystkich potrzebnych informacji. Czyli jednak można. Tylko trzeba chcieć.

Stanisław Borski, przewodniczący komisji samorządności lokalnej i bezpieczeństwa Rady Miasta Gdyni.
- Dotychczas to na Pana barki i radnych z Pana komisji spadała główna rola współpracy z radami dzielnic. Cieszy się Pan z powołania referatu?
- Oczywiście, bo współdziałanie będzie lepsze. Choć ja akurat nie mogę powiedzieć, abym bał się współpracy z radami dzielnic. Wręcz przeciwnie. Przez kilka lat byłem przewodniczącym Rady Dzielnicy Wielki Kack, rad dzielnic się nie obawiam, a prace referatu będę wspierał.
- Kiedy zapadły decyzje o powstaniu w magistracie referatu ds. współpracy z radami dzielnic?
- To świeża sprawa. Powiem szczerze, że nie widziałem nawet jeszcze zarządzenia prezydenta miasta w tej sprawie. Nie znam więc schematu organizacyjnego tego referatu. Ale o jego powstaniu mówiło się oczywiście już dużo wcześniej, jeszcze w zeszłym roku, gdy na spotkaniach mojej komisji z radami dzielnic wyszło na jaw, iż zdaniem radnych dzielnicowych, w ich współpracy z magistratem jest niestety dużo niedociągnięć.
- Jakie to były mankamenty?
- Wymieniano ich dosyć sporo. Chodziło nie tylko o kwestię nieodpisywania na pisma i petycje radnych. Interweniowałem też w urzędzie choćby w sprawie przeciągających się terminów podłączenia internetu w biurach rady.
Szymon Szadurski - POLSKA Dziennik Bałtycki
morze 
   

VIP


Wiek: 114
Dołączył: Czw Maj 18, 2006 11:04
Posty: 5533
Skąd: Polska

PostWysłany: Nie Sty 20, 2008 19:09    Temat postu: KONKURS

Wklejam informację nt. pierwszego z trzech konkursu wyłącznie dla RAD DZIELNIC.
Podpowiedzcie im pomysły, a nie stójcie tylko z boku...


Cytat:

Konkurs "Kultura w dzielnicy"


Celem konkursu dla rad dzielnic jest integracja społeczności lokalnej, upowszechnianie kultury oraz edukacja kulturalna. Przygotowanie wniosków konkursowych powinno być okazją do kompleksowej oceny sytuacji w dzielnicy w tym zakresie. Możliwe do pozyskania dodatkowe środki dają szansę na realizację programów, kreujących kulturalny wizerunek dzielnicy i podnoszących jakość życia w sferze niematerialnej. Planowane przedsięwzięcia powinny z jednej strony zaspokajać już istniejące potrzeby mieszkańców, z drugiej zaś strony rozwijać wśród nich zainteresowanie szeroko rozumianą kulturą. Walorem składanych propozycji będzie wykorzystanie możliwości społeczności lokalnej i aktywizacja jak najszerszego grona mieszkańców. Konkurs dopuszcza różnorakie formy przedsięwzięcia. Mogą to być wydarzenia z różnych dziedzin kultury i o różnej skali; od festynów poprzez wernisaże po koncerty i spotkania z twórcami. O ocenie wniosku decydować będą nie tylko walory kulturalne, ale również związek planowanych działań z potrzebami lokalnej społeczności.

Regulamin konkursu "Kultura w dzielnicy"

Niniejszy regulamin określa zasady uczestnictwa, wyboru i realizacji projektów w Konkursie „Kultura w dzielnicy”, zwanego dalej konkursem.

§ 1

1. Konkurs jest ogłaszany przez Prezydenta Miasta Gdyni.

2. Uczestnikami konkursu mogą być wyłącznie gdyńskie rady dzielnic.

3. Każda Rada Dzielnicy może złożyć w konkursie jeden projekt – samodzielnie lub we współpracy z innymi gdyńskimi radami dzielnic.

§ 2

1. Nagrodą w konkursie są środki finansowe zagwarantowane w budżecie miasta na realizację przedsięwzięcia będącego przedmiotem wniosku złożonego przez radę dzielnicy.

2. Pula nagród w konkursie wynosi 125.000 zł

3. Pojedyncza nagroda nie może przekraczać kwoty:
a) 25.000 zł w przypadku wniosku złożonego przez jedną radę dzielnicy,
b) 40.000 zł w przypadku wniosku złożonego wspólnie przez dwie rady dzielnic,
c) 50.000 zł w przypadku wniosku złożonego wspólnie przez trzy lub więcej rad dzielnic.


4. Projekty nagrodzone w konkursie są realizowane zgodnie z opisem przedłożonym przez radę dzielnicy w złożonym na konkurs wniosku przez odpowiednie komórki Urzędu Miasta lub jednostki organizacyjne gminy.

§ 3

1. Ogłoszenie o konkursie i warunki uczestnictwa są przekazywane wszystkim gdyńskim radom dzielnic.

2. Kompletne wnioski należy składać w terminie i miejscu określonym w ogłoszeniu o konkursie.

3. Dla ważności wniosku wymagana jest uchwała (uchwały) rady dzielnicy lub rad dzielnic o przystąpieniu do konkursu. W przypadku gdy rada dzielnicy planuje wkład własny w realizację przedsięwzięcia, jego wysokość musi być określona w tej samej uchwale rady.

4. Wniosek musi być podpisany przez przewodniczącego lub wiceprzewodniczącego rady dzielnicy.

5. W przypadku wniosków składanych przez więcej niż jedną radę dzielnicy, muszą być one podpisane przez reprezentantów wszystkich aplikujących dzielnic, zgodnie z zasadami określonymi w ust. 4.

6. Wnioski niekompletne, nie posiadające wszystkich wymaganych załączników, lub nie podpisane przez właściwych reprezentantów rad dzielnic będą odrzucane z przyczyn formalnych i nie podlegają dalszemu rozpatrywaniu.

7. Druk wniosku o przyznanie środków wraz z listą obowiązkowych załączników stanowi załącznik do niniejszego regulaminu.

§ 4

1. W konkursie rady dzielnic mogą składać propozycje przedsięwzięć dotyczące szeroko rozumianej działalności o charakterze kulturalnym, kierowanej do mieszkańców danej dzielnicy lub dzielnic.

2. Przedmiotem konkursu mogą być wyłącznie projekty, których realizacja nastąpi w roku 2008.

3. W ramach projektów będących przedmiotem konkursu nie mogą być finansowane:
a) inwestycje wymagające pozwolenia na budowę,
b) wydawnictwa: broszury powyżej 2 stron formatu A-4, książki lub czasopisma,
c) dotacje dla organizacji prowadzących działalność pożytku publicznego,
d) dotacje podmiotowe na działalność bieżącą jednostek i zakładów budżetowych,
e) zlecenia wykonania dokumentacji przyszłościowej, koncepcji, prac studialnych,
f) umowy o pracę lub umowy cywilno-prawne przewidujące wynagrodzenie dla członków rady dzielnicy,
g) działania wykraczające poza zadania samorządu.

4. W przypadku zakupu, w ramach proponowanego przedsięwzięcia, sprzętu lub wyposażenia wnioskodawcy są zobowiązani do wskazania podmiotu samorządowego, który będzie jego dysponentem, wraz ze zgodą danej jednostki na przejęcie zakupionego sprzętu.

§ 5

1. Budżet przedsięwzięcia przedkładanego w konkursie może być pokryty z następujących składników:
a) nagrody w konkursie, w kwocie wynikającej z § 2, ust. 3 regulaminu,
b) środków pochodzących z budżetu rady dzielnicy na rok 2008 w wysokości nie większej niż 50% kosztów całkowitych, z zastrzeżeniem ust. 3, pkt a).

2. Możliwa jest deklaracja we wniosku wkładu rzeczowego od sponsorów oraz wkładu pracy wolontariuszy.

3. W przypadku wzrostu kosztów przedsięwzięcia w stosunku do budżetu zakładanego przez radę dzielnicy w złożonym wniosku, odpowiednia komórka Urzędu Miasta lub jednostka organizacyjna gminy, zwraca się do rady dzielnicy o wprowadzenie poprawek do budżetu polegających na:
a) wniesieniu dodatkowych środków z budżetu rady dzielnicy. Zapisów ust 1, pkt b) nie stosuje się,
b) powiększeniu wkładu rzeczowego lub wkładu pracy wolontariuszy,
c) ograniczeniu zakresu przedsięwzięcia.

§ 6

1. Wnioski złożone przez rady dzielnic są oceniane przez komisję, powoływaną przez Prezydenta Miasta, który wskazuje przewodniczącego.

2. W skład komisji wchodzą:
a) 3 przedstawiciele wytypowani przez Radę Miasta,
b) 2 przedstawiciele prezydenta,
c) 2 przedstawiciele organizacji pozarządowych wybrani przez organizacje kultury,
d) 2 przedstawiciele środowiska kultury.

3. Członkowie komisji otrzymują materiały złożone przez rady dzielnic nie później niż na 7 dni przed terminem posiedzenia komisji.

4. Za udział w pracach komisji członkowie nie pobierają wynagrodzenia.

5. Posiedzenia komisji są protokołowane.

§ 7

1. Kryteriami oceny wniosków są:
a) atrakcyjność zaproponowanego przedsięwzięcia dla mieszkańców dzielnicy lub dzielnic,
b) liczba odbiorców,
c) współpraca pomiędzy dzielnicami,
d) nowatorski charakter przedsięwzięcia,
e) długofalowe rezultaty przedsięwzięcia, możliwość kontynuacji,
f) udział lokalnej społeczności w tworzeniu i realizacji przedsięwzięcia,
g) wpływ realizacji przedsięwzięcia na integrację mieszkańców dzielnicy,
h) wykazana w złożonym wniosku wykonalność przedsięwzięcia,
i) dostępność proponowanych działań dla osób niepełnosprawnych,
j) relacja kosztów przedsięwzięcia do osiągniętych rezultatów,
k) rzetelność kosztorysu i jego spójność z opisem przedsięwzięcia.

§ 8

1. Posiedzenia komisji zwołuje przewodniczący.

2. Posiedzenia komisji prowadzi przewodniczący lub wskazana przez niego osoba.

3. Komisja zapoznaje się z informacjami dotyczącymi poprawności formalnej złożonych wniosków i w drodze głosowania zwykłą większością głosów odrzuca wnioski nie spełniające wymogów formalnych.

4. Komisja dyskutuje nad poprawnymi formalnie wnioskami, a następnie ocenia je w głosowaniu tajnym.

5. Każdy z członków komisji dysponuje pulą 15 punktów do podziału pomiędzy oceniane projekty.

6. Ilość punktów przyznanych przez każdego z członków komisji pojedynczemu projektowi musi być liczbą całkowitą i nie może przekraczać 7.

7. Wynikiem głosowania jest stworzenie rankingu projektów stosownie do ilości otrzymanych punktów.

8. W przypadku otrzymania równiej liczby punktów przez dwa lub więcej wniosków, przewodniczący komisji przeprowadza dodatkowe, tajne głosowanie mające na celu ustalenie ich kolejności. W głosowaniu tym biorą udział wyłącznie projekty, które uzyskały równą liczbę punktów. W dodatkowym głosowaniu każdy członek komisji dysponuje jednym punktem, który może przyznać wybranemu przez siebie projektowi. O ostatecznej pozycji głosowanych projektów decyduje liczba punktów zdobytych w dodatkowym głosowaniu.

8. Prezydent miasta zatwierdza zarządzeniem wyniki prac komisji, decydując o przeznaczeniu środków, zgodnie z rankingiem, o którym mowa w ust.4, aż do wyczerpania puli przeznaczonej na konkurs.
9. W przypadku projektu, który ze względu na swoją pozycję na liście może otrzymać mniejszą niż wnioskowana kwotę środków, stosuje się postanowienia § 5, ust. 3

http://www.gdynia.pl/rady/5497_47330.html
morze 
   

VIP


Wiek: 114
Dołączył: Czw Maj 18, 2006 11:04
Posty: 5533
Skąd: Polska

PostWysłany: Sob Lut 02, 2008 15:56    Temat postu: Z "Ratusza"

http://www.gdynia.pl/ratusz/5519_47595.html

Cytat:


Pomiary geodezyjne

Wydział Geodezji Urzędu Miasta informuje, że w związku z wykonywaniem prac związanych z uzupełnieniem i weryfikacją danych ewidencji budynków, wykonywane są geodezyjne pomiary uzupełniające w dzielnicach: CISOWA, CHYLONIA, PUSTKI- DEMPTOWO, LESZCZYNKI, GRABÓWEK, POGÓRZE, OBŁUŻE, OKSYWIE, BABIE DOŁY. Prace geodezyjne wykonują pracownicy Geodezyjnej Spółdzielni Pracy w Elblągu, imiennie upoważnieni przez Prezydenta Miasta Gdyni. Zakres prac obejmuje również wykonanie zdjęcia budynków.
Przewidywany termin zakończenia prac 30.09.2008 r.

morze 
   

VIP


Wiek: 114
Dołączył: Czw Maj 18, 2006 11:04
Posty: 5533
Skąd: Polska

PostWysłany: Wto Mar 04, 2008 11:06    Temat postu: Konkurs...

Ciekawe, co złożyli oksywscy radni?


Cytat:

Gdynia. Rady zgłosiły swe projekty
dziś

Tylko do wczoraj (03.03) rady dzielnic mogły składać projekty w ramach rozpisanych pierwszy raz w historii gdyńskiego samorządu konkursów "Kultura w dzielnicy" i "Gdynia po godzinach". Zainteresowanie okazało się bardzo duże, ale nic dziwnego, bo i kwoty, które można uzyskać na dofinansowanie pomysłów, są wyjątkowo okazałe. Z budżetu Gdyni przekazanych zostanie na ten cel aż 375 tys. zł.

- Każda z 22 gdyńskich rad dzielnic złożyła jakiś projekt. Większość z nich nawet po dwa - cieszy się Tomasz Kamiński, kierownik referatu ds. współpracy z radami dzielnic Urzędu Miasta Gdyni. - Świadczy to tylko o tym, że radni podeszli do konkursów bardzo poważnie, a pieniądze, jakie można uzyskać na dofinansowanie ich pomysłów, okazały się kuszące.
Projekty zgłoszone przez rady dzielnic oceni teraz komisja pod przewodnictwem wiceprezydenta Gdyni Michała Gucia. W jej skład weszło także kilku radnych miasta.
- Posiedzeń komisji konkursowej spodziewać możemy się w połowie miesiąca - mówi Tomasz Kamiński. - Już na początku kwietnia będzie zaś wiadomo, które rady zostały laureatami konkursu. Najlepsze z pomysłów będą oczywiście realizowane.
Projekty "Kultura w dzielnicy" i "Gdynia po godzinach" mają zaktywizować lokalną społeczność i stworzyć mieszkańcom, szczególnie peryferyjnych dzielnic miasta, warunki do ciekawego spędzania wolnego czasu, najlepiej w niekonwencjonalny sposób.
(sz) - POLSKA Dziennik Bałtycki
morze 
   

VIP


Wiek: 114
Dołączył: Czw Maj 18, 2006 11:04
Posty: 5533
Skąd: Polska

PostWysłany: Śro Mar 05, 2008 20:40    Temat postu: z G.Ś.

Cytat:

Jak powiedział nam pan Tomek Kamiński, Kierownik Referatu ds. Współpracy z radami dzielnic, do dziś wpłynęło 41 wniosków na 3 konkursy dla rad dzielnic.

Na konkurs: „Bezpieczna dzielnica” wpłynęło 9 wniosków z 9. rad dzielnic, na „Gdynia po godzinach” - 16 wniosków ( w tym jeden złożony przez 4 dzielnice) i na „Kulturę w dzielnicy” również 16 wniosków, ale złożonych przez 16 rad dzielnic. Niewykluczone, że wpłyną jeszcze jakieś wnioski drogą pocztową, ale jest to mało prawdopodobne. Ostateczne rozstrzygnięcie konkursu: 31 marca 2008.

Na konkursy przeznaczono 375 tys złotych ( 3x125 000). Jeden wniosek może opiewać maks. na 25 000 zł, ale dzielnice mogły tworzyć koalicje dla swych propozycji, zwiększając przy tym budżet projektu.

Data dodania: 05.03.2008

Źródło: Gazeta Świętojańska
morze 
   

VIP


Wiek: 114
Dołączył: Czw Maj 18, 2006 11:04
Posty: 5533
Skąd: Polska

PostWysłany: Śro Mar 26, 2008 7:29    Temat postu: Re: RADA DZIELNICY OKSYWIE

Cytat:


Konkurs „Kultura w dzielnicy":

Komisja oceniająca w składzie: Michał Guć, Bartosz Bartoszewicz, Grzegorz Bonk, Antoni Dutko, Jolanta Klupś, Karin Moder, Krystian Nehrebecki, Aleksander Widyński po zapoznaniu się z 16 wnioskami złożonymi przez 16 rad dzielnic wyłoniła 8 zwycięskich projektów następujących rad dzielnic:

1. Rada dzielnicy Oksywie - projekt „Cykl imprez kulturalnych" - kwota dofinansowania 24 460 zł.



http://www.gdynia.pl/wydarzenia/70_.html
morze 
   

VIP


Wiek: 114
Dołączył: Czw Maj 18, 2006 11:04
Posty: 5533
Skąd: Polska

PostWysłany: Pon Mar 31, 2008 20:16    Temat postu: Jest "kasa"

Cytat:

Gdynia. Od dzisiaj rady dzielnic rozpoczynają realizację swoich projektów


Rekordzistą okazał się Mały Kack, który w trzech konkursach, skierowanych do gdyńskich rad dzielnic, sam lub wspólnie z sąsiadami wygrał pieniądze na swoje projekty we wszystkich kategoriach. Aktywne były również Dąbrowa, Działki Leśne i Witomino. Natomiast żadnym z konkursów nie były zainteresowane Leszczynki, które nie złożyły ani jednego wniosku. Łącznie, na wszystkie trzy konkursy wpłynęło 48 projektów, dofinansowano 19 z nich.
Tegoroczna edycja konkursów skierowanych do gdyńskich rad dzielnic zakończyła się tydzień temu, natomiast we wtorek radni rozpoczynają realizację dofinansowanych przez Urząd Miasta projektów.
Dwa z konkursów: "Gdynia po godzinach" oraz "Kultura w dzielnicy" były rozstrzygane po raz pierwszy. Trzeci - "Bezpieczna Gdynia" zorganizowano już po raz dziewiąty. A było o co walczyć, bo kwota do podziału była w tym roku rekordowa. Urząd Miasta Gdyni na trzy konkursy przeznaczył aż 375 tysięcy złotych.
Dzięki nim, na Działkach Leśnych radni mogą już rozpocząć rewitalizację starej strzelnicy, mieszkańcy Orłowa zastanowić się, jak uczcić świeżo ustanowiony dzień tej dzielnicy (25 maja). Szkoły i przedszkola w Babich Dołach mogą przygotowywać instalacje pod monitoring, a radni Redłowa zacząć rewitalizować historyczną ścieżkę 11. Batalionu Artylerii Stałej w rezerwacie Kępa Redłowska. Natomiast Orłowo, Karwiny, Wielki oraz Mały Kack wspólnie mogą już przygotować się do organizowania ligi piłki nożnej dzielnic południowych.
- Pomysł na nowe konkursy narodził się w ubiegłym roku. Wtedy to trwała w mieście dyskusja o tym, iż możliwości rad dzielnic są zbyt małe, bo na mieszkańca otrzymują one tylko 6,5 zł - mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni. - Postanowiliśmy tę kwotę zwiększyć, ale nie z przydziału, tylko każdemu według zasług. Kto miał lepszy pomysł dostawał więcej pieniędzy. W każdym z konkursów można było zdobyć maksymalnie 25 tysięcy złotych, ale jeśli rady połączyły swoje projekty otrzymać mogły nawet 50 tysięcy złotych.
Rady dzielnic muszą zakończyć swoje projekty do 31 grudnia tego roku. Do tego dnia będą musiały wykazać co zrobiły z pieniędzmi, które otrzymały od Urzędu Miasta Gdyni.

morze 
   

VIP


Wiek: 114
Dołączył: Czw Maj 18, 2006 11:04
Posty: 5533
Skąd: Polska

PostWysłany: Nie Maj 25, 2008 21:28    Temat postu: Z "Gazety Świętojańskiej"

Nie wiem, jaki konflikt istnieje pomiędzy "Gazetą Świętojańską" a Szanowną Administracją "Mojego Osiedla", ale wszelkie odnośniki są automatycznie blokowane.
Zmusza mnie to do kopiowania całych stron, zamiast podania "linku"



Forum dzielnicowe.jpg

Forum dzielnicowe.jpg


Arkady-san 
   

Zaglądajacy


Wiek: 52
Dołączył: Czw Paź 04, 2007 23:10
Posty: 21
Skąd: Gdynia-Oksywie

PostWysłany: Czw Maj 29, 2008 10:28    Temat postu: Re: RADA DZIELNICY OKSYWIE

Ciekawe, co ciekawego dowiemy sie od naszych radnych...
Ze swojej strony proponowałbym jakieś odważniejsze działania informacyjne skierowane do mieszkańców chociażby naszego Oksywia.
Władze miasta nad naszymi głowami ustalają rzeczy które mogą wpłynąć na komfort życia mieszkańców - choćby sprawa uruchomienia pobliskiego lotniska. Dyskusja po fakcie to przysłowiowa gadka typu "mądry Polak po szkodzie" - wszystko jest już podpisane i zostaje tylko walić głową w mur obojętności i zadufania urzędników.
Ja na tym forum z chęcią się pojawię, do czego zapraszam też pozostałych forumowiczów (mimo że dopiero dzisiaj dowiedziałem sie o tym spotkaniu).
Arkady-san 
   

Zaglądajacy


Wiek: 52
Dołączył: Czw Paź 04, 2007 23:10
Posty: 21
Skąd: Gdynia-Oksywie

PostWysłany: Czw Maj 29, 2008 22:35    Temat postu: na goraco po Forum Dzielnicowym

uff!
Własnie wróciłem z Forum Dzielnicowego.
I co?
Niewiele. Nie znam z twarzy moich radnych dzielnicowych, ale chyba ich brakowało. Ale po kolei.
Spotkanie rozpoczęto wykładem profesora UG na temat społeczeństwa obywatelskiego - długie na prawie 20 min, troche męczące - ja na studiach usypiałem słuchając czegoś takiego. Następnie po kolei zajęli głosy radni miejscy (bodaj 3) i wiceprezydent Guć. Dużo autopromocji i trochę sensownych propozycji. Guć dość szybko wymówił się kinderbalem z okazji urodzin syna, ledwie odpowiedział na 2 pytania z sali i zniknął. W sumie, zdaniem radnych dzielnicowych była to stracona godzina. W końcu doszło do tego o czym mówili panowie za stołem na początku - do swego rodzaju dialogu. Dzielnicowi prosili radnych miasta o pomoc w załatwieniu drobnych a czasem uciążliwych niedogodności związanych z ich działalnością, np. kwestią zwrotu kosztów dojazdów i trudnością z dotarciem do wyższych urzędników. Ja ze swojej strony zwróciłem uwagę, że w zasadzie jako zwykły mieszkaniec nie znam swoich radnych... Stwierdziłem że brakuje np. tablicy informacyjnej Rady Dzielnicy ze zdjęciami radnych i informacjami na temat dzielnicy, którą można by postawić w uczęszczanym miejscu. Radny Bień stwierdził, że od informacji na temat jest przecież "Ratusz" i internet. Przerwałem mu wypowiedź mówiąc, że emeryci rzadko mają internet, za to tablica przy kościele wiele by im dała. W ogóle Bieniowi często się obrywało za to, że z Rady Dzielnicy przeszedł do Rady Miasta i olał swoją dzielnicę.
Poza tym poruszyłem sprawę lotniska i oskarżyłem miasto o wielką inwestycję bez pytania, czy szerszej informacji wśród mieszkańców dzielnic okalających lotnisko. Zwróciłem uwagę, że chcą budowy lotniska blisko centrum, chociaż wielu z nich nie mieszka w okolicy, a do Rębiechowa mają choćby z Karwin 15 min. Na uwagi o znaczeniu lotniska dla Gdyni odpowiedziałem że 120 mln na rozbudowę to mało - będą mieli do czynienia z roszczeniami o spadek wartości nieruchomości i obniżenie komfortu życia wskutek uciążliwego hałasu. Chyba żaden z miejskich nie mieszkał w okolicy za czasów funkcjonowania lotniska wojskowego i nie ma pojęcia o braku łatwego dojazdu. Wyraziłem zdanie, że od lotniska wolę inwestycje w drogi, bo to ludzie widzą na codzień, a samolotami lata się rzadko. Oprócz mnie zajmowali jeszcze stanowisko przedstawiciele SOS Gdynia z pytaniami o brak nadzoru miasta na niszczejącymi zbiornikami w Polifarbie (1.5 roku bez reakcji urzędników) oraz sprawą Skweru Tajnego Hufca (Pomnik Harcerza). Zaproponowałem ze swojej strony, że miasto powinno powołać się na prawo do pierwokupu gruntu i ocalić ten wyjątkowo urokliwy zakątek.
Ogólnie w podsumowaniu dzielnicowi zjechali radnych za właśnie brak dialogu społecznego i zbyt częste załatwianie spraw miasta w sposób często zadziwiający. Chociaż trzeba przyznać, że ci mieli rację, mówiąc o silnej władzy wykonawczej prezydenta miast i ich ograniczonych teraz kompetencjach. Zgodzili się na postulaty o umieszczeniu w internecie pełnych zapisów z posiedzeń różnych komitetów a nie tylko krótkich informacji w biuletynie.
Prowadzący spotkanie wydawca Gazety Świętojańskiej zaproponował mi pomoc przy zorganizowaniu publicznej debaty w sprawie lotniska. Podobie zainteresowani byli przedstawiciele SOS Gdynia.
Zobaczę co z tego wyniknie.
Mam nadzieję, że przy następnej okazji pojawi się jeszcze ktoś z Oksywia. Proszę o kontakt przed następnym Forum.
Oxywianka 
   

Bywalec


Dołączył: Pią Lis 02, 2007 18:43
Posty: 36

PostWysłany: Śro Cze 25, 2008 10:37    Temat postu: Re: RADA DZIELNICY OKSYWIE

Arkady, poproszę o powiadomienie gdy bedziecie cos organizowac w sprawie debaty o lotnisku - chętnie pomogę. proszę o kontakt na priv.

a tu kolejne info o lotnisku z "gazety świętojańskiej":

Strategia rozwoju lotnisk w województwie pomorskim
Opracowanie pt. "Studium strategicznego rozwoju lotnisk na terenie województwa pomorskiego do roku 2025" będzie tematem spotkania z udziałem pomorskich samorządowców oraz przedstawicieli wszystkich lotnisk funkcjonujących w naszym regionie.

Spotkanie, którego gospodarzami będą marszałek Jan Kozłowski i wicemarszałek Mieczysław Struk, rozpocznie się 24 czerwca (wtorek) o godz. 13.00 w Sali Herbowej Urzędu Marszałkowskiego.

"Studium strategicznego rozwoju sieci lotnisk na terenie województwa pomorskiego do roku 2025" zostało wykonane na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego przez Konsorcjum PriceWaterhouseCoopers Polska Sp. z o.o. i York Aviation LLP. Dzięki temu dokumentowi zdiagnozowany został potencjał lotnisk zlokalizowanych na terenie województwa pomorskiego oraz określone zostały możliwości ich rozwoju.

Podczas spotkania konsorcjum PWC i York Aviation przedstawi prezentację Studium (czas trwania ok. 60-80 minut), a następnie przewidziano dyskusję na temat rozwoju sieci lotnisk na Pomorzu.

Studium zawiera trzy zasadnicze części: ewaluację ekonomiczną rozwoju lotnisk na terenie województwa pomorskiego (aspekty makroekonomiczne z uwzględnieniem trendów na europejskim i krajowym rynku transportu lotniczego), strategię regionalną i lotniskową oraz rekomendację w zakresie wskazania optymalnego kierunku rozwoju lotnisk na obszarze województwa pomorskiego w najbliższych latach oraz perspektywie do roku 2025.

Za: Biurem Prasowym Urzędu Marszałkowskiego


Data dodania: 24.06.2008
morze 
   

VIP


Wiek: 114
Dołączył: Czw Maj 18, 2006 11:04
Posty: 5533
Skąd: Polska

PostWysłany: Śro Cze 25, 2008 19:36    Temat postu: Z prasy

Cytat:

(...)
Gorąca dyskusja na forum rady wybuchła w środę także podczas zwiększania środków finansowych, przysługujących radom dzielnic na każdego zameldowanego mieszkańca. Opozycyjni radni, podobnie jak przed rokiem, wnioskowali o ustalenie tej kwoty na poziomie 10 zł, jednak nie zgodziła się na to Samorządność. Kwotę podniesiono tylko z 6,5 zł do 6,8 zł. Zwiększono natomiast z 370 do 570 tys. zł środki, jakie rady dzielnic będą mogły pozyskać startując w konkursach.
(...) Sesja była nietypowa także dlatego, że wiceprzewodniczący Rady Miasta Jerzy Miotke i radny Stanisław Borski, ku uciesze swoich kolegów i koleżanek, pojawili się na sali obrad w strojach kaszubskich. W ten sposób symbolicznie uczcili 85 rocznicę śmierci Antoniego Abrahama, najwybitniejszego syna Ziemi Kaszubskiej.

Odpowiedz do tematu Strona 1 z 6 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama